X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Antoni Macierewicz: działania Rafała Trzaskowskiego nieudolne, jako kandydat kompromituje PO

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 15:29
- Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze. Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich - powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Antoni Macierewicz o decyzji Koalicji Obywatelskiej ws. mianowania Rafała Trzaskowskiego na kandydata w wyborach prezydenckich ("Temat dnia/Gość PR24")
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24 / Adam Koniecki

Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Prowadzący rozmowę Tadeusz Płużański przytoczył cytaty, jakie pojawiły się w związku z tym na facebookowym profilu SokzBuraka. Wśród nich są m.in. "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie", "Trzaskowski mój prezydent", "Wyślijmy serduszka dla Rafała Trzaskowskiego, dla wspaniałego prezydenta Warszawy, który wkrótce będzie prezydentem Polski".

TrzaskowskiKidawa.jpg
Poseł PiS: fatalny prezydent Warszawy nie może być dobrym prezydentem Polski

- SokzBuraka to medium, które powinno być poza społecznym odbiorem ze względu na przestępczą treść i sposób działania tego profilu. To po prostu obiekt dezinformacji i przestępczego ataku na poszczególne osoby oraz instytucje państwa polskiego. Dlatego uważam, że reklama w tym miejscu nikomu dobrze się nie przysłuży, nawet takiej osobie jak pan Trzaskowski - ocenił Antoni Macierewicz.

"Nieudolnie działania związane z rożnymi interesami"

Odnosząc się do półtorarocznych rządów Rafała Trzaskowskiego w fotelu prezydenta Warszawy, Antoni Macierewicz stwierdził, że "mamy do czynienia z nieudolnością lub działaniami, które związane są z różnymi interesami".

- Jak inaczej określić jego postępowanie ws. oczyszczalni "Czajka"? Było to zachowanie, które do dziś jest niewyjaśnione i powinno być przedmiotem badań ze strony Najwyższej Izby Kontroli. Dziwię się, że pan Banaś się tym nie zajął. Również służby takie jak Centralne Biuro Antykorupcyjne powinny to zbadać. Stworzono przecież zagrożenie dla bezpieczeństwa biologicznego stolicy, a także dużej części kraju - zaznaczył były minister obrony narodowej.

Rafał Trzaskowski EN 1200.jpg
Problemy finansowe Warszawy. Stolica znów podnosi opłaty i tnie wydatki, cięcia nie dotyczą jednak organizacji LGBT

Macierewicz: ideologia mająca demoralizować i niszczyć polską rodzinę

Ponadto gość Polskiego Radia 24 zauważył, że działania Rafała Trzaskowskiego mają na celu wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. - To jego drugie oblicze - zaznaczył Macierewicz i powiedział, że LGBT ma być "fundamentem ideologii, która ma demoralizować i niszczyć polską rodzinę oraz nasze życie społeczne, a także moralne".

W opinii marszałka seniora Sejmu, "Rafał Trzaskowski, jako kandydat Platformy Obywatelskiej, kompromituje tę partię". Dodał, że decyzja o jego mianowaniu oznacza, iż Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

- Ugrupowanie to jest świadome, iż nie ma żadnych szans na wygraną. Wybrano osobę, która ma sprawić wrażenie, że coś się zmieniło - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz, Prawo i Sprawiedliwość
Data emisji: 16.05.2020
Godzina emisji: 13.19

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zgotowali jej piekło". Jacek Liziniewicz ocenił postawę polityków PO wobec Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 13:37
- W pierwszym momencie politycy PO popierali kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, później jej nie pomagali, a na końcu zwalczali. Było to niestety widoczne - powiedział Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". - Dziś była już kandydatka robi za kozła ofiarnego i przyczynę porażki - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: dorobek Rafała Trzaskowskiego to wzrost opłat i ideologizacja Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 19:40
- Dorobek Rafała Trzaskowskiego polega na tym, że radykalnie rosną ceny usług miejskich, że problemy, które miały być rozwiązane, nie są rozwiązywane, że następuje ideologizacja i wydawanie pieniędzy na bardzo wątpliwe projekty ideologiczne - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. Gościem "Debaty dnia" był także redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski.
rozwiń zwiń