X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Roszkowski: ważne jest, aby gaz w Polsce nie pochodził tylko z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:35
- Rynek gazu będzie bardziej zliberalizowany, będziemy mieli lepszy dostęp do tego nośnika energii. To jest pewien proces dywersyfikacyjny, służący temu, żeby w Polsce gaz pochodził z innych kierunków niż Federacja Rosyjska - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Audio
  • Marcin Roszkowski o implementacji dyrektywy gazowej w Polsce ("Temat dnia / Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Oil and Gas Photographer/ Shutterstock

W środę weszła w życie ustawa wdrażająca unijną dyrektywę gazową. O tym, jakie to ma znaczenie dla Polski i relacji gospodarczych w Unii Europejskiej, mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski.

zakupy sklep market żywność jedzenie 1200.jpg
Spada sprzedaż detaliczna w UE. Zobacz nowe dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Implementacja dyrektywy gazowej

Gość Polskiego Radia 24 został zapytany o znaczenie wejścia w życie ustawy implementującej unijną dyrektywę na płaszczyźnie polskiego prawa.

- To znaczy, że rynek gazu będzie bardziej zliberalizowany, że będziemy mieli lepszy dostęp do tego nośnika energii. To jest pewien proces dywersyfikacyjny, służący temu, żeby w Polsce gaz pochodził z innych kierunków niż Federacja Rosyjska. To jest jeden z tych elementów - mówił Marcin Roszkowski.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Ryszard Czarnecki: Polska chce, żeby budżet i plan odbudowy UE przyjąć jak najszybciej

- Spółki, ale też rząd, implementując różne dyrektywy unijne oraz tworząc własną politykę energetyczną, przygotowują się do tego, żeby gazu było na polskim rynku więcej z innych kierunków niż rosyjski. To chyba dobrze - dodał.

Kryzys gospodarczy w UE

W rozmowie poruszono także zagadnienie sytuacji gospodarczej państw unijnych i sytuacji Polski w tym kontekście. Marcin Roszkowski zwrócił uwagę na to, że UE nie poradziła sobie z pandemią koronawirusa i wyraził nadzieję, że po pandemii może się coś w jej funkcjonowaniu zmienić.

shutterstock koronawirus free 1200.jpg
Ekspert WHO: koronawirus może nigdy nie zniknąć

- Unia Europejska była do tej pory dla Polski dobrym rozwiązaniem. Takie sytuacje kryzysowe nie są dobrym momentem na podważanie naszych sojuszy i organizacji międzynarodowych, w których działamy. [...] Miejmy nadzieję, że Unia zreflektuje się i będziemy - po zwalczeniu epidemii - rozwiązywali kwestie kryzysu gospodarczego w innej atmosferze i jednak za tę słynną już reformę Unii Europejskiej jednak się państwa członkowskie wezmą - mówił gość PR24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego)
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 15.14

PR24/jmo

Czytaj także

"Przedsiębiorcy otrzymali już blisko 12 mld zł". Wiceprezes PFR o tarczy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 16:19
- Z tarczy finansowej PFR w ciągu niespełna 2 tygodni pomoc otrzymało blisko 60 tys. przedsiębiorców. [...] To jest blisko 12 mld zł - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Budzisz: kryzys gospodarczy w Rosji nie musi oznaczać końca władzy Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:13
- Władimir Putin i jego zaplecze polityczne celowo delegowało odpowiedzialność na poziomy lokalne. [...] Niezadowolenie sytuacją ma się koncentrować na poziomie lokalnym, a nie dotykać poziomu ogólnorosyjskiego czy władz na Kremlu - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Marek Budzisz z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Gembicka: potrzeba równowagi między odmrażaniem gospodarki a bezpieczeństwem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 19:56
- Najważniejsze w walce z pandemią jest to, żeby poszczególne branże odmrażać w odpowiednim czasie. Żeby nie pospieszyć się z jakimś etapem, jeśli później miałoby się to na nas odbić w postaci powrotu pandemii ze zdwojoną siłą - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Gembicka, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń