X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dr Tomasz Żukowski: skuteczne działania rządu zwiększą poparcie dla prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:43
- W przypadku, gdy wybory prezydenckie nałożą się na okres szczególnych problemów gospodarczych, ludzie mogą odwrócić się od rządzących. Jeśli jednak rządzący dadzą sobie radę, automatycznie zwiększy to ich szanse w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Dr Tomasz Żukowski stosunku działań rządu do poparcia społecznego dla prezydenta Andrzeja Dudy ("Temat Dnia/Gość PR24")
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do tezy, że w miarę upływu czasu poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy będzie malało. - Jak do tej pory nie znajduje potwierdzenia w sondażach. Zdrowy rozsądek mówi, że może to być częściowo i warunkowo prawda. Można spodziewać się, że w Polsce, kiedy wybory prezydenckie nałożą się na okres szczególnych problemów gospodarczych, rzeczywiście ludzie mogą odwrócić się od rządzących. Jeśli jednak rządzący dadzą sobie radę, zwiększy to ich szanse w wyborach. Ten fenomen zadziałał chociażby w Korei Południowej - zwrócił uwagę.

Jacek Ozdoba 1200.jpg
"Opozycja powinna docenić złoty środek". Jacek Ozdoba o projekcie ustawy o głosowaniu w wyborach

Dr Tomasz Żukowski przyznał, że sprawne działania rządu wobec pandemii wcale nie muszą przyczynić się do wzrostu poparcia dla rządzących. - Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że po pierwszej fazie epidemii mimo sprawnych działań rządu poziom zaufania do rządzących jest całkiem wysoki, ale nie bardzo wysoki, jak choćby w Szwecji. 30 proc. Polaków, tkwiących w bańce informacyjnej kreowanej przez media opozycyjne, jest innego zdania - ocenił.

- Senat ewidentnie chciał przedłużyć procedury wyborcze. Opozycja uważa, że im później będą wybory, tym lepiej dla nich. Ta strategia jak na razie spowodowała destrukcję dla jej postulatorów, a więc dla Platformy Obywatelskiej - podkreślił rozmówca.

W audycji również omówienie działań poszczególnych kandydatów w kampanii prezydenckiej.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel 
Gość: dr Tomasz Żukowski (UW)
Data emisji: 12.05.2020
Godzina emisji: 14.07

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Kik: opozycja traci argumenty, w tych wyborach nie odegra większej roli

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 21:59
– Bardzo dobra była uchwała PKW, która otwarła drogę do przeprowadzenia tych wyborów w sposób bardziej zbliżony do optymalnego, czyli minimalizujący zarzuty naruszania konstytucji i zasad demokracji – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan: Andrzej Duda sprawił, że nasza pozycja w NATO jest silniejsza

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 08:30
- To dzięki zabiegom prezydenta Andrzeja Dudy w tej chwili w Polsce stacjonują tak licznie żołnierze wojsk NATO, przede wszystkim amerykańscy - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta. - Między innymi na terenie Polski zaplanowano w tym roku największe manewry od czasów zimnej wojny między - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeszkadzanie i utrudnianie prac". Poseł PiS o obstrukcji Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 09:24
- Miejmy nadzieję, że projekt nowelizacji ustawy dot. głosowania w wyborach prezydenckich nie będzie przetrzymywany w Senacie - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. Gościem audycji "Dwie strony" był także senator Lewicy Wojciech Konieczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: marszałek Grodzki destabilizuje państwo

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:20
- Mamy element destabilizacji państwa w postaci marszałka Grodzkiego. Dlatego wybrałbym termin 40-, 50-dniowy, aby ustawa wyszła z Senatu przynajmniej te dwa tygodnie przed wyborami - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decydujący głos będzie należał do ministra zdrowia". Prof. Kłak o sposobie głosowania w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:38
- Projektodawca przewidział, że sytuacja epidemiczna w kraju może być inna - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Czesław Kłak, prawnik i sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń