X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiceminister kultury: kończymy pracę nad specjalną ustawą o artyście zawodowym

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:12
- Kończymy pracę nad specjalną ustawą o artyście zawodowym, która zapewni 60 tys. ludzi, bo tyle osób w Polsce utrzymuje się głównie z działalności artystycznej, zabezpieczenia zdrowotne i emerytalne. Bardzo wielu z nich nigdy tego nie miało - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • Jarosław Sellin o znoszeniu obostrzeń dla instytucji kulturalnych ("Temat Dnia/Gość PR24")
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 mówił o zdejmowaniu obostrzeń z instytucji kulturalnych. - Decyzja sprzed 1,5 miesiąca o zamknięciu placówek kulturalnych oczywiście była dla nich bardzo bolesna. Dobrze, że w 2. etapie odmrażania otwierają się biblioteki, muzea i archiwa. Jest to jednak skomplikowane w związku z obostrzeniami. Jedni mogą otworzyć się natychmiast, inni po pewnym czasie. Zainteresowanie rzecz jasna nie jest takie jak przed pandemią, ale chcemy, by ludzie tę możliwość mieli - podkreślił.

- Proces otwierania będzie zależał od ustaleń dyrektorów instytucji z Sanepidem. W wielu nowoczesnych muzeach często mamy klimatyzację, co stanowi problem. Są też obiekty delikatne i cenne, przy których nie wolno stosować środków dezynfekcyjnych. Muzea będą się różnie otwierać i różnie będzie z frekwencją - zapowiedział wiceminister.

PAP Piotr Gliński 2 1200.jpg
Otwarcie Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński: to czas nowej normalności polskiej kultury

Podjęte działania

Jarosław Sellin poinformował również, że podjął "17 różnych działań związanych z pomocą instytucjom kultury i artystom. Są to m.in. stypendia, pomoc socjalna, różne ulgi, oferty programowe czy granty ministra". Jak wskazał, "chcemy, by kultura za bardzo nie ucierpiała i straty były jak najmniejsze." 

- Kończymy pracę nad specjalną ustawą o artyście zawodowym, która zapewni 60 tys. ludzi, bo tyle osób w Polsce utrzymuje się głównie z działalności artystycznej, zabezpieczenia zdrowotne i emerytalne. Bardzo wielu z nich nigdy tego nie miało - zwrócił uwagę - dodał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Nie tylko muzea i biblioteki. Od dziś niektóre instytucje kultury mogą wznowić działalność

- Trzeba podejmować dramatyczne decyzje o przesunięciu koncertów. Z bólem przesunęliśmy chociażby Koncert Chopinowski. Przy takich konkursach jakość dźwięku i odbioru na żywo to jest walor i jakość. Często takie decyzje trzeba podejmować dla dobra wydarzeń i festiwali, które mają swój urok - ocenił.

- Nie wiemy, czy jesienią pewne koncerty czy filharmonie nie będą mogły być otwarte. Być może będzie mniej pesymistycznie, niż dzisiaj na to patrzymy. Wszystko zależy od krzywej zachorowań i analizy fachowców - podsumował wiceminister kultury.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 14.36

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

80 mln zł wsparcia. Rząd zwiększa budżet programu "Kultura w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 17:30
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w uzgodnieniu z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydował o zwiększeniu budżetu programu "Kultura w sieci" do 80 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obniżka stawki VAT do zera na książki drukowane. Minister kultury złoży wniosek do KE

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 19:11
- Występujemy do Komisji Europejskiej z prośbą, z postulatem o obniżenie stawki VAT-owskiej na książki drukowane do stawki zerowej - poinformował w czwartek podczas briefingu prasowego w siedzibie MKiDN wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realizacja i rozliczenia projektów ministerstwa kultury. Maksymalne uproszczenie procedur

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 19:45
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w programach resortu realizowanych w 2020 roku. Mają one na celu wsparcie projektów, które uzyskały dotację, a ze względu na sytuację epidemiologiczną muszą ulec zmianom.
rozwiń zwiń