X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kluczowe jest utrzymanie popytu na polskie usługi i towary". Roszkowski o odmrażaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:33
- Nie chodzi tylko o to, by odmrozić polską gospodarkę, ale też o to, by popyt na nasze usługi i towary był obecny i abyśmy mogli w pełni wracać do normalności, choć to na pewno będzie trudne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Audio
  • Marcin Roszkowski w rozmowie na temat sytuacji gospodarczej Polski ("Temat Dnia/Gość PR24")
Otwarte centrum handlowe Galaxy w Szczecinie
Otwarte centrum handlowe Galaxy w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Gość Polskiego Radia 24 mówił o sytuacji gospodarczej Polski. - W sytuacjach kryzysowych zawsze jest przestrzeń do tego, by znajdować okazje na nowe biznesy. Coś się zaczyna, a coś się kończy. Przestrzeń do działania w kwestii nowych inwestycji nadal jest i są sektory, które bardzo dobrze sobie radzą - zauważył.

Normalne funkcjonowanie

Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Krysiak: po epidemii gospodarka będzie funkcjonować w nowym reżimie pracy

- Są sektory, w których świetnie sobie radzi również Polska, jak np. sektor bankowy, a gorzej radzimy sobie w energetyce. Niektóre z nich zostały mocno unarodowione i przez to, że ich akcje spadają, następuje ryzyko ich przejęcia, ale takie sytuacje są nie tylko w Polsce. Upaństwowienie różnych sektorów gospodarki z pewnością będzie miało miejsce i trzeba tutaj uważać - ocenił.

Jego zdaniem "rządy w Polsce i w innych państwach europejskich wzięły na siebie utrzymanie dużej części gospodarki. Nie jest to normalna sytuacja, ponieważ państwa nie mają pieniędzy same z siebie, ale pobierają je z podatków lub pożyczają w naszym imieniu. Czekamy na moment, kiedy znów zaczniemy w miarę normalnie funkcjonować. Obecny model utrzymania przez państwo po prostu się na dłuższą metę nie uda".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Zwolnienie ze składek na ZUS. Przybywa płatników objętych pomocą

- Nie chodzi tylko o to, by odmrozić polską gospodarkę, ale też o to, by popyt na nasze usługi i towary był obecny i abyśmy mogli w pełni wracać do normalności, choć to na pewno będzie trudne. Miejmy nadzieję, że Polska na tym wyjdzie dobrze - podsumował Marcin Roszkowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński)
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 14.33

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Roszkowski: koronawirus będzie miał wpływ na nasze życie przez lata

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 16:25
- Przez pandemię koronawirusa stracimy wszyscy i wszyscy będziemy za to płacić - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczekiwania społeczne i gospodarcze są większe". Publicyści o łagodzeniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:20
- Bez względu na to, czy szczyt zachorowań mamy za sobą czy przed sobą, psychologia społeczna i doświadczenie podpowiadają, że dalej utrzymać się restrykcji nie da - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. W "Debacie Poranka" udział wzięli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń ("Polish Market").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opozycja pokazała plecy przedsiębiorcom". Joanna Borowiak o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 09:10
- W czwartek przyjęliśmy kolejne rozwiązanie do tarczy antykryzysowej, którego nie poparli posłowie opozycji, pokazując tym samym plecy przedsiębiorcom. Z ubolewaniem przyjmuję ich postawę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji był również Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń