X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Marciniak: wyborcy Platformy Obywatelskiej są zdemobilizowani

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:38
- Nie wiemy, czy Małgorzata Kidawa-Błońska uczestniczy w wyborach, czy nie. Komunikaty w tej sprawie nie są jasne. A wyborcy Platformy Obywatelskiej są zdemobilizowani, co widać w sondażach - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • Prof. Ewa Marciniak o kampanii wyborczej (Temat dnia)
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zawarł nową umowę programową z NSZZ "Solidarność". Szef związku Piotr Duda podkreślił w przemówieniu, że jest to kontynuacja umowy sprzed pięciu lat, z czasów kampanii prezydenckiej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Bezpieczeństwo, zdrowie, praca, solidarność. Program prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję

- Andrzej Duda próbował zdefiniować swoją prezydenturę jako społeczną. A w tym przypadku dużą rolę odgrywają właśnie związki zawodowe. Choć eksponowany jest tu jeden ze związków zawodowych - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak. 

Andrzej Duda pap 1200.jpg
Utrzymanie programów społecznych, emerytury stażowe. Prezydent zawarł umowę z NSZZ "Solidarność"

Jak zaznaczyła, obecnie urzędujący prezydent jest liderem sondaży wyborczych. - Jeden z ostatnich, wczoraj publikowany przez media, daje Andrzejowi Dudzie dwukrotną przewagę nad kolejnym kandydatem. Jest to około 40 proc. poparcia, a kolejny kandydat - Szymon Hołownia ma około 20 proc. To pokazuje dynamikę w obrębie preferencji politycznych i słabość kontrkandydatów pochodzących ze środowisk partyjnych - skomentowała profesor. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: "Zapowiedź dobrej współpracy". Marek Król o porozumieniu prezydenta z "Solidarnością"

Jej zdaniem, jeśli takie tendencje w sondażach utrzymają się, jest duża szansa na zbudowanie po wyborach ruchu społecznego czy politycznego przez Szymona Hołownię.

- To stawia w bardzo trudnym położeniu Platformę Obywatelską, ponieważ jednym z adresatów Szymona Hołowni jest tak zwane liberalne centrum i to kształtowane przez młodych wyborców, w wieku 30–40 lat. A ci wyborcy są też obiektem zainteresowania Platformy - podkreśliła rozmówczyni PR24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Ewa Marciniak 

Data emisji: 05.05.2020

Godzina emisji: 13.33

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: nigdy jako Prezydent RP nie pozwolę na wycofanie programu 500+

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 11:16
- Nigdy jako Prezydent RP nie pozwolę na to, by polskie państwo wycofało się z programu 500+ - powiedział Andrzej Duda podczas konwencji programowej w Szeligach. Wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności.
rozwiń zwiń