X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Witold Modzelewski: nie możemy mieć teraz kryzysu władzy wykonawczej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:00
- Ciągłość doświadczenia, to ciągłość władzy. Nie możemy mieć teraz kryzysu władzy wykonawczej, bo władza wykonawcza musi dokończyć swoje zadanie. Jeszcze miesiące przed nami - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Witold Modzelewski, który komentował sposób, w jaki rząd pomaga polskim przedsiębiorcom.
Audio
  • 04.05.2020 prof. Witold Modzelewski: Władza wykonawcza musi dokończyć swoje zadanie. (Temat Dnia / Gość PR24)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Trzeci odsłona tarczy antykryzysowej to pakiet nowelizacji około 40 ustaw, zawierający dalsze propozycje pomocy dla gospodarki w związku z koronawirusem. Tarcza 3.0 przewiduje między innymi dokapitalizowanie Agencji Rozwoju Przemysłu kwotą nawet 900 milionów złotych na dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa 3.0 rozszerza też możliwość zwolnienia z opłacania składek dla samozatrudnionych poprzez zwiększenie limitu dochodów do 7 tysięcy złotych.

- Jeżeli realne wypłaty dotrą do firm, to czerwca się nie obawiajmy. Te pieniądze pozwolą firmom zachować zdolności ekonomiczne, produkcyjne i handlowe do czasu, kiedy będzie popyt - stwierdził w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Witold Modzelewski. - A czerwiec musi być miesiącem reaktywowania wewnętrznego popytu - dodał.

"Władza wykonawcza musi dokończyć to swoje zadanie"

Ekonomista pochwalił tarczę antykryzysową 3.0 za to, że jest najmniej sformalizowana ze wszystkich odsłon tarcz antykryzysowych i dostarczy małym, średnim i mikroprzedsiębiorcom środki, które pozwolą im przetrwać kryzysowy moment.

Gość PR24 podkreślał jednak, że pomaganie przedsiębiorcom jest procesem, który musi być płynnie kontynuowany. - Ciągłość doświadczenia, to ciągłość władzy. Nie możemy mieć teraz kryzysu władzy wykonawczej, bo władza wykonawcza musi dokończyć to swoje zadanie. A to jeszcze miesiące przed nami - powiedział prof. Witold Modzelewski. - Jeżeli możemy odłożyć boje, odłóżmy je na jesień albo na zimę. Nie możemy sobie teraz pozwolić na kryzys władzy wykonawczej - apelował do klasy politycznej.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> Prof. Krysiak: tarcza antykryzysowa trafionym pomysłem, świadczy o tym liczba wniosków

W audycji także m.in. o polskiej wsi, która w opinii uczonego dobrze sobie radzi z dolegliwościami wywołanymi koronawirusem.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista, doradca podatkowy, Instytut Spraw Podatkowych)
Data emisji: 04.05.2020
Godzina emisji: 14.09

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza finansowa pomoże chronić miejsca pracy. Wiceminister rodziny: to dla nas najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:59
- Nowy program ma jeden główny cel: ochronę miejsc pracy. Chcemy zabezpieczyć te, które są zagrożone - powiedziała Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Wielkie podziękowania dla pracodawców, którzy nie zwalniają pracowników i wierzą, że ten trudny okres przeminie - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza finansowa jest kluczowa". Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o ratowaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:00
- Państwo ma duże możliwości pożyczania. Będzie to finansowane długiem i istnieje w tej sprawie powszechna zgoda. Chodzi o to, by ratować gospodarkę i Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski: czerwiec może być już lepszy pod względem gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 15:47
- Terminowe subwencje rządowe i jednoczesne postępowanie odmrażania popytu wewnętrznego dają szansę na podtrzymanie tego, co chcemy uratować, czyli polskich przedsiębiorstw - powiedział prof. Witold Modzelewski, prawnik i prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
rozwiń zwiń