X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja #MojaPamiątka. Robert Kostro: stwórzmy domowe mikropowieści i podzielmy się nimi

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 15:20
- Idea jest taka, by także ludzie starsi w czasie koronawirusa poczuli się potrzebni i by młodzi mieli z tego korzyść - mówił w Polskim Radiu 24 Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro. 
Audio
Robert Kostro
Robert Kostro Foto: PR24/AK

Celem akcji #MojaPamiątka jest stworzenie z pojedynczych wspomnień jednej opowieści o Polsce XX wieku. Zgromadzony materiał zostanie wykorzystany na wystawie w 2021 r. Punktem wyjścia do snucia opowieści przez seniorów jest pamiątka – przedmiot, dokument, zdjęcie. Organizatorzy czekają zwłaszcza na: albumy lub pamiętniki, eseje, materiały video, wpisy lub serie wpisów na swoim blogu lub kanale w mediach społecznościowych.

"Przejrzyjmy szuflady"

prezenty dzieci II wojna światowa NAC 1200.jpg
#MojaPamiątka. Niezwykła wystawa Muzeum Historii Polski

- Akcja ma połączyć historię rodzinną z narodową. Zależy nam na tym, by przejrzeć szuflady i znaleźć tam pamiątki, które coś ważnego mówią nam o nas. Chodzi o stworzenie mikropowieści i podzielenie się nią - mówił gość PR24. 

Dodał, że prace mogą skupiać się na dowolnym okresie historii np. rodzinnych z czasów II wojny światowej, trudności życia codziennego w PRL zwłaszcza w czasach kryzysu, spotkania z Janem Pawłem II, czasów "Solidarności" oraz działalności w opozycji antykomunistycznej. - Może ktoś ma listę kolejkową z czasów PRL - mówił Robert Kostro.

"Ciekawe propozycje"

Dodał, że prace należy wysyłać do 30 czerwca 2020 r. na adres: mojapamiatka@muzhp.pl lub dostarczyć w formie materialnej na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Mokotowska 33/35, 00-560 Warszawa. - Czekamy na ciekawe propozycje - zachęcał.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Robert Kostro (Dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 01.05.2020

Godzina emisji: 14.47

Polskie Radio 24/IAR/jj

Czytaj także

"Postkomuniści zawłaszczają 1 maja". Politolog o podszywaniu się organizacji lewicowych pod ruchy robotnicze

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 09:42
Zdaniem politologa z Uniwersytetu Łódzkiego prof. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego postkomuniści z lewicy zawłaszczają w Polsce tradycję robotniczego święta 1 maja. - To jest nieporozumienie i wyraz ignorancji historycznej - podkreśla politolog.
rozwiń zwiń