X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jolanta Hajdasz o raportach "Reporterów bez granic": wątpliwości budzi metodologia badań

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 17:13
- Widzimy ideologiczne podejście do wolności słowa i prasy organizacji "Reporterzy bez granic" - mówiła w Polskim Radiu 24 szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Microgen/ Shutterstock

Gość PR24 odniosła się do rankingu organizacji "Reporterzy bez granic" według którego Polska spadła na drabinie wolności prasy i jest na jednym z najgorszych miejsc w historii. Według Centrum Monitoringu Wolności Pracy, jest to raport krzywdzący Polskę i niesprawiedliwy.

- Raport powstał bo jest rutynowym działaniem organizacji "Reporterzy bez granic", jest ona powołana po to by monitorować wolność mediów w 180 krajach świata. Same raporty tworzy od 2002 roku, ale metodologia badań opiera się na podstawie 100 anonimowych ankiet - mówiła Jolanta Hajdasz.


cz 1200.jpg
Krzysztof Czabański: każdy fake news może mieć nieobliczalne skutki

"Wątpliwa metodologia badań"

Odpowiadając na pytanie dlaczego przez okres ostatnich pięciu lat, Polska w rankingu tej organizacji spadła o kilkadziesiąt miejsc powiedziała, że nie ma dowodów na to by organizacja była w jakikolwiek sposób stronnicza natomiast wątpliwości budzi metodologia badań.

- Gdziekolwiek się nie spojrzy, tam gdzie rządzi prawica, tam są zastrzeżenia organizacji "Reporterzy bez granic". Widać to gdy rozmawiamy z Chorwatami, Czechami czy Węgrami. Mamy więc podejrzenie, że chodzi raczej o ideologiczne podejście do wolności prasy i mediów - mówiła szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Zauważyła, że Polskie Radio i Telewizja Polska zajmują zaledwie 1/5 całego rynków mediów w Polsce.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Centrum Monitoringu Wolności Prasy)

Data emisji: 25.04.2020

Godzina emisji: 15.47

Polskie Radio 24/jj

Czytaj także

Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski: Rosja od lat stosuje ataki w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 16:13
- Rosji zależy na wspieraniu tych fake newsów, które mówią o tym, że Polska łamie demokrację i jest antysemicka - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. 
rozwiń zwiń