X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"To czyste bezprawie". Antoni Macierewicz o próbach przełożenia terminu wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 13:57
- Nie tylko konstytucja jednoznacznie przesądza, że wybory muszą się odbyć w maju, ale domaga się tego absolutna większość Polaków. Niedopuszczalne jest to, aby występować przeciwko wolnym wyborom i wykonywaniu obowiązków urzędników i obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON.
Audio
  • Antoni Macierewicz w komentarzu o wyborach prezydenckich i działaniach opozycji w tym zakresie ("Temat Dnia/Gość PR24")
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24 / Adam Koniecki

Tematem audycji była kwestia przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich. - Nie tylko konstytucja jednoznacznie przesądza, że wybory muszą się odbyć w maju, ale domaga się tego absolutna większość Polaków. Ci, którzy mówią o poszczególnych działaczach PiS zapominają, że ponad 50 proc. Polaków popiera tę partię - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Destrukcja ładu politycznego

EN_01235725_0046 1200.jpg
Prezydent: liczę, że Jarosław Gowin czuje odpowiedzialność za polskie sprawy

- Opozycja chce zniszczyć ład konstytucyjny uniemożliwiając Polsce ustabilizowanie sytuacji. Jest konkretna osoba, która próbuje złamać jedność Obozu Zjednoczonej Prawicy i daje szansę tym, którzy chcą złamać dorobek RP po 1989 r. Myślę o wicepremierze Gowinie, którego działania mają na celu przywrócenie władzy ludziom z PRL-bis - ocenił. 

Zdaniem Antoniego Macierewicza "ostrzeżenia przeciwko dywersji rosyjskiej zbiegają się z próbą rozbicia prawicy w Polsce i dorobku, jaki został zrealizowany dzięki milionom ludzi po 1989 r., kiedy wybiliśmy się na niepodległość i sprawiedliwość i to chce się teraz zniszczyć korzystając ze wsparcia Jarosława Gowina. Na tych, którzy go popierali, ciąży wielka odpowiedzialność".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Sobolewski: nie są rozważane inne terminy wyborów niż 10 maja

- Takie działania to łamanie konstytucji i nadużywanie uprawnień. To czyste bezprawie, które będzie odpowiednio potraktowane przez organy prawne państwa polskiego. Niedopuszczalne jest to, aby występować przeciwko wolnym wyborom i wykonywaniu obowiązków urzędników i obywateli. To działanie antyprawne i niszczenie praworządności. Niektórzy działacze samorządowi będą musieli ponieść konsekwencje - podsumował.

Antoni Macierewicz mówił również o dezinformacji rosyjskiej i zagrożeniu ze strony chińskiej w kontekście technologii 5G oraz o przygotowaniu państwa polskiego do pandemii koronawirusa.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz

Data emisji: 25.04.2020

Godzina emisji: 13.09

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mec. Piotr Andrzejewski: bez prezydenta władza wykonawcza nie będzie funkcjonowała

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 13:16
- Jeżeli nie będzie nowego prezydenta, nie będzie kto miał powoływać nowych sędziów, czuwać nad przestrzeganiem konstytucji, ale też nie będzie funkcjonowała władza wykonawcza. Mamy wówczas obezwładnienie państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Artur Wróblewski: opozycja zafiksowała się na przesunięciu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 10:49
- Fatalne sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz liczenie, że po zmianie terminu głosowania ulegnie to zmianie. Nie chodzi tak naprawdę o bezpieczeństwo - powiedział dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego, który w ten sposób skomentował dążenia opozycji do przeunięcia wyborów prezydenckich. W dyskusji udział wzięli również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej oraz Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Działalność absolutnie złośliwa". Karczewski o terminie głosowania w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 12:06
- Będziemy wnosić o przyjęcie tej ustawy bez poprawek - powiedział wicemarszałek Senatu pytany, czy senatorowie PiS będą wnioskować o zmiany w ustawie o głosowaniu korespondencyjnym. Głosowanie w Senacie w tej sprawie jest zapowiedziane na początek maja. 
rozwiń zwiń