X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wakacje w dobie koronawirusa. Ekspert: pamiętajmy o zdrowym rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 16:10
- Wakacje, po okresie kwarantanny, są potrzebne dla równowagi psychicznej, jak i fizycznej społeczeństwa. Będziemy musieli przy tym pamiętać o zdrowym rozsądku i odpowiednim zabezpieczeniu przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa - powiedział Adam Karpiński, ekspert ds. organizacji turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Audio
  • Adam Karpiński o organizacji tegorocznych wakacji ("Temat dnia/Gość PR24")
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, New Africa

Coraz ładniejsza pogoda, coraz wyższe temperatury. Pomimo panującej pandemii koronawirusa i licznych ograniczeń, które się z tym wiążą, wielu z nas myśli o tym, jak spędzić zbliżające się wakacje. Jak będą wyglądały w tym roku, czy będziemy mogli w ogóle z nich skorzystać?

Turystyka w większości krajowa, w mniejszym stopniu zagraniczna

Shutterstock plaża zachód słońca 1200.jpg
Na wakacje pół roku po epidemii. Polacy podali, kiedy i gdzie chcieliby spędzić urlop

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział niedawno, że powinniśmy zapomnieć o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory. Adam Karpiński stwierdził, że będzie trzeba organizować je inaczej niż dotychczas. Wskazał, że pozytywnym sygnałem jest otwarcie granic przez naszych południowych sąsiadów.

- Czeskie władze zwalniają obywateli z restrykcyjnego przestrzegania kwarantanny i pozwalają im podróżować. Dlatego, jeśli zachowamy zdrowy rozsądek i odpowiednio zabezpieczymy ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19, wakacje - być może w większej mierze o charakterze krajowym - będą jak najbardziej możliwe. Są potrzebne również dla równowagi psychicznej oraz fizycznej społeczeństwa - podkreślił ekspert.

Nie tylko morze, góry i Mazury

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że kluczową kwestią będzie uniknięcie dużych skupisk ludzkich podczas letnich wyjazdów. – Atrakcyjnych miejscowości z interesującymi punktami turystycznymi jest wiele, więc nie musimy ograniczać się jedynie do gór, morza i Mazur - wskazał Adam Karpiński i dodał, że do łask mogą wrócić zapomniane już nieco namioty.

plaża książka wakacje 1200.jpg
Koronawirus a turystyka. Co z wakacjami?

Po ponad miesięcznym okresie kwarantanny Polacy będą potrzebowali kwarantanny i wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak ocenił Adam Karpiński, najlepszym okresem są do tego miesiące letnie, które sprzyjają relaksowi.

Rządowe wsparcie dla branży turystycznej

Żeby wspomóc znajdującą się w trudnej sytuacji branżę turystyczną, rząd ogłosił uruchomienie programu 1000+. W jego ramach, po zakończeniu epidemii, dla Polaków udostępniane byłyby bony na wycieczki lub inne wydarzenia związane z turystyką o wartości 1000 złotych.

- Uważam, że jest to dobra inicjatywa, która może ożywić ruch w krajowej turystyce i go ustabilizować. Poprawi dzięki temu kondycję hoteli i ośrodków wypoczynkowych, które znacząco skorzystają z tego programu - ocenił Adam Karpiński.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: Adam Karpiński, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 15.11

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Problemy branży turystycznej. Ekspert: otrzymała hamujący strzał

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 12:30
- Pandemia koronawirusa powstrzymała dynamiczny rozwój branży turystycznej w naszym kraju, z którym mieliśmy do czynienia od blisko 20 lat. Trudno ocenić, czy po zwalczeniu pandemii Polacy nie będą bali się od razu wrócić do podróżowania oraz czy będzie ich na to stać - powiedział Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski: czerwiec może być już lepszy pod względem gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 15:47
- Terminowe subwencje rządowe i jednoczesne postępowanie odmrażania popytu wewnętrznego dają szansę na podtrzymanie tego, co chcemy uratować, czyli polskich przedsiębiorstw - powiedział prof. Witold Modzelewski, prawnik i prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
rozwiń zwiń