X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Małgorzata Bonikowska: Unia Europejska bardzo przyspieszyła ws. pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:00
- Unia Europejska ma wspólny rynek, politykę handlową i celną. Generalnie w sprawach gospodarczych udało się stworzyć mechanizmy wspólnego zarządzania. To jest wykorzystywane, żeby Fundusz Ożywienia wyrównał ewidentne dysproporcje - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska dyrektor Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Audio
  • Dr Małgorzata Bonikowska o Funduszu Odbudowy w UE (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej podjęli w czwartek decyzję o utworzeniu Funduszu Odbudowy, którego zadaniem będzie wsparcie państw dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_Czaputowicz_TT.jpg
Szef MSZ: kryzys ujawnił prawdziwe relacje między państwami UE

"Zmiana myślenia przywódców"

- Nie ulega wątpliwości, że myślenie przywódców państw członkowskich pod wpływem tej pandemii się zmienia, a Unia Europejska bardzo przyspieszyła - skomentowała dr Małgorzata Bonikowska.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Beata Płomecka o Funduszu Odbudowy UE: czekają nas długie, trudne i wyboiste negocjacje

Wskazała, że choć z początku "każde państwo robiło indywidualne próby powstrzymania epidemii", to obecnie widać, że kraje UE myślą o tym, jak "zapobiec wielkiemu kryzysowi gospodarczemu, który się zbliża".

"Zagrożenie potworną zapaścią"

Zdaniem ekspert, "mamy zagrożenie potworną zapaścią". - Kraje unijne reprezentują bardzo różne gospodarki, różne poziomy rozwoju rynku, skalę zamożności - powiedziała. 

- Unia Europejska ma wspólny rynek, politykę handlową i celną. Generalnie w sprawach gospodarczych udało się stworzyć mechanizmy wspólnego zarządzania. To jest wykorzystywane, żeby Fundusz Odbudowy wyrównał ewidentne dysproporcje - wskazała Bonikowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Małgorzata Bonikowska

Data emisji: 24.04.2020

Godzina emisji: 11.10

PR24/IAR

Czytaj także

Nowy plan Marshalla według premiera Mateusza Morawieckiego. Prof. Krysiak: oryginalna inicjatywa

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 14:42
- Należy pogratulować tej inicjatywy panu premierowi. Kierunek obrany przez szefa polskiego rządu jest właściwy, choć trzeba zebrać odpowiednie siły, zintegrować pewne środowiska, by przeforsować wskazane założenia - powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń