X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Pożar wokół Czarnobyla. Rzecznik PAA: w Polsce nie ma zagrożenia radiacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 12:30
- Na terenie Polski nie występują izotopy promieniotwórcze pochodzące z pożaru na Ukrainie - poinformował w Polskim Radiu 24 Stanisław Janikowski, rzecznik prasowy prezesa Państwowej Agencji Atomistyki.
Audio
  • 18.04.2020: Stanisław Janikowski, rzecznik prasowy Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki: sytuacja radiacyjna w Polsce jest stabilna. (Temat Dnia / Gość PR24)
nz pożar w strefie Czarnobyla
n/z pożar w strefie CzarnobylaFoto: AP/Associated Press/East News

- Nie ma powodów do zmiany zachowań, nie ma konieczności zamykania okien - Stanisław Janikowski, rzecznik prasowy prezesa Państwowej Agencji Atomistyki uspokajał słuchaczy PR24. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_Kijów_dym_EN.jpg
Dym z Czarnobyla nad Kijowem. Poziom zanieczyszczenia najwyższy na świecie

"Informacje strony ukraińskiej są uspokajające"

- Na terenie Polski nie występują izotopy promieniotwórcze pochodzące z pożaru na Ukrainie. Sytuacja radiacyjna w Polsce jest stabilna, jest stale przez nas monitorowana - dodał.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> "Zagrożenia radiologicznego nie było". Paweł Bobołowicz o pożarze w okolicach Czarnobyla

Gość PR24 tłumaczył w PR24 w jaki sposób wygląda monitorowanie sytuacji radiacyjnej na terenie Polski. Wyjaśnił, że strona polska otrzymuje m.in. informacje o tym, co dzieje się w okolicach Czarnobyla. - Sytuacja radiacyjna w Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia jest stabilna i nic nie wskazuje na to, żeby w z związku z pożarami w okolicach Czarnobyla występowało zagrożenie dla Polaków. Informacje strony ukraińskiej są uspokajające - informował Stanisław Janikowski.

Stanisław Janikowski zachęcał osoby, które zaniepokojone są sytuacją w pobliżu Czarnobyla, do śledzenia komunikatów Państwowej Agencji Atomistyki, publikowanych na stronie internetowej, na profilu na Twitterze oraz przekazywanych mediom.  - Rozumiemy, że to może powodować pewne obawy, związane chociażby ze wspomnieniami z czasów katastrofy w Czarnobylu. Monitorujemy sytuację i to co nam pozostaje - to uspokajać, że obecnie nic nie zagraża zdrowiu i życiu Polaków - powiedział rzecznik Państwowej Agencji Atomistyki.

Pożar na terenie  Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Od ponad 10 dni na terenach skażonych po katastrofie w elektrowni w 1986 roku trwają pożary lasów i łąk. Pożar został prawie całkowicie opanowany m.in. dzięki opadom deszczu. Pożar miał objąć 100 hektarów. 

Państwowe Naukowo-Techniczne Centrum Bezpieczeństwa Jądrowego informowało, że w ciągu ostatnich dni w Kijowie notowane jest nieznaczne podwyższenie koncentracji Cezu- 137, jednak nie są to, jak zaznaczono, wartości niebezpieczne dla zdrowia.

***

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Walczyk

Gość: Stanisław Janikowski, rzecznik prasowy Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki 

Data emisji: 18.04.2020

Godzina emisji: 11:35

PolskieRadio24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożar w strefie czarnobylskiej. Kijów spowity dymem, swąd pogorzeliska wyczuwalny w mieszkaniach

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 13:56
Kijów zasnuty jest dymem z pożarów w strefie czarnobylskiej. Według służb nie ma w związku z tym zagrożenia podwyższonym promieniowaniem. Jednak masy zadymionego powietrza są uciążliwe dla mieszkańców ukraińskiej stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dym z pożarów czarnobylskich lasów zagrożeniem dla Polski? Fizyk medyczny wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 20:08
Dane dotyczące tła promieniowania na Ukrainie wykazują brak istotnych zmian – tylko minimalne odchylenia, które nie mają znaczenia, jeśli chodzi o poziom radiacji - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Dariusz Aksamit z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, były pracownik Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (CLOR). Jak mówi, dym z pożaru, docierający m.in. do Kijowa, może być toksyczny ze względu na produkty spalania - jak każdy dym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dym z Czarnobyla nad Kijowem. Poziom zanieczyszczenia najwyższy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 12:54
W stolicy Ukrainy już trzeci dzień panuje silne zadymienie. Według rankingów poziom zanieczyszczenia powietrza w Kijowie osiągnął wartość największą na świecie i jednocześnie niebezpieczną dla zdrowia.
rozwiń zwiń