X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Ancyparowicz: polskie społeczeństwo okazało się bardzo zdyscyplinowane

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:00
- Znakomita większość naszego społeczeństwa przestrzega obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa - powiedziała profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.
Audio
  • Prof. Grażyna Ancyparowicz o gospodarce w dobie koronawirusa (Temat Dnia/Gość PR24)
Profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej
Profesor Grażyna Ancyparowicz, członek Rady Polityki PieniężnejFoto: RPP

Twitter Sejm obrady 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa 2.0. Posłowie poparli 45 poprawek Senatu, czas na podpis prezydenta

W nocy posłowie przyjęli w głosowaniach 45 senackich poprawek do zmian w ustawie o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Tarcza antykryzysowa 2.0 trafi teraz do podpisu do prezydenta.

Profesor Grażyna Ancyparowicz zwracała uwagę na to, że "problem w tym, że kryzys gospodarczy dotyczy nie tylko Polski, ale całego świata". - Gdyby dotyczył tylko naszego kraju, pewnie szybko byśmy się z nim uporali - mówiła.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, jak ważne są działania takie jak tarcza antykryzysowa. - Dzięki premierowi, rządowi i Narodowemu Bankowi Polskiemu polskim firmom będzie łatwiej przetrwać - powiedziała.

- Pandemia minie, ale jeśli firmy upadną, potrzeba będzie wielu lat, a niektóre firmy mogłyby w ogóle się nie podnieść. Doprowadziłoby to do olbrzymiego bezrobocia - dodała.

Marcin Roszkowski_663x364.jpg
"Państwo wzięło na siebie gigantyczną odpowiedzialność". Marcin Roszkowski o tarczy antykryzysowej

"Wiele przedsiębiorstw działa względnie normalnie"

Prof. Grażyna Ancyparowicz wskazywała, że niektóry symulacje pokazują, że powrót gospodarek do normalności może realnie zająć nawet siedem lat. - Odbudowa przedsiębiorstw po poprzednim kryzysie z 2008/2009 roku zajęła właśnie siedem lat. Teraz sytuację mamy gorszą - mówiła.

- Teraz widać, że większość krajów przygotowała wiele różnych rozwiązań, które może nie złagodzą wszystkich skutków tego kryzysu, ale zminimalizują straty np. poprzez tarcze, które zapewniają w miarę możliwości płynność finansową przedsiębiorcom, aby ograniczyć zwolnienia ludzi z pracy. Polska przygotowała taki pakiet bardzo szybko - powiedziała.

Wg profesor znaczna część przedsiębiorstw działa względnie normalnie. - Są kontynuowane inwestycje drogowe, inwestycje kolejowe, powstał program szycia w szwalniach maseczek - wskazywał.

- Handel i turystyka ponoszą straty ogromne. Pocieszam się, że gdy sytuacja się uspokoi i handel wróci, to ludzie, którzy odkładali zakupy, zaczną kupować i będzie to widać w trzecim kwartale - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Goście: prof. Grażyna Ancyparowicz (członek Rady Polityki Pieniężnej)

Data emisji: 17.04.2020

Godzina emisji: 11.11

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityk Porozumienia: tarcza antykryzysowa chroni setki tysięcy mikrofirm i samozatrudnionych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 09:17
- Ta ustawa uchroni prawie 700 tys. mikrofirm i samozatrudnionych, czyli tych, których w Polsce jest najwięcej - mówił w Polskim Radiu 24 o tarczy antykryzysowej warszawski radny Porozumienia Jan Strzeżek. Gościem "Dwóch stron" był także poseł Koalicji Obywatelskiej, były przewodniczący SLD - Grzegorz Napieralski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert przewiduje dwa kwartały kryzysu. "Jeśli ograniczymy aktywność, to się odbijemy"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 13:43
- Trzeba liczyć się z tym, że będziemy mieli dwa kwartały kryzysowe. Ale po to, żeby można było odbić w przyszłości, teraz musimy ograniczyć swoją aktywność, w tym aktywność gospodarczą, maksymalnie, jak to jest możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 dr Cezary Mech z Agencji Raitingu Społecznego. Gościem audycji "Północ - Południe" był również politolog prof. Andrzej Gil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krysiak: po epidemii gospodarka będzie funkcjonować w nowym reżimie pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 13:23
- Trzeba komunikować społeczeństwu, że to nie jest tak, iż nawet jeśli zakażenia spadną do niskiego poziomu, to trzeba wszystko poluzować - ocenił w Polskim Radiu 24 ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej, profesor Zbigniew Krysiak.
rozwiń zwiń