X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Szykują się nowe wyzwania i trzeba mówić o nich otwarcie". Krzysztof Wołodźko o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:34
- Słychać głosy, że ta pandemia nie będzie ostatnią. Nie można tego wykluczyć. Kraje muszą być w jak największym stopniu samowystarczalne - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • Krzysztof Wołodźko o sytuacji w Polsce w dobie epidemii (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko Foto: PR24

Krzysztof Wołodźko ocenił, że w momencie wybuchu epidemii koronawirusa zasoby i możliwości państwa były ograniczone, więc "pojawiają się blaski i cienie". Podkreślił, że mamy oddanych pracowników służb, ale "widać także, co zaniedbano".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Krysiak: po epidemii gospodarka będzie funkcjonować w nowym reżimie pracy

Za mało kadr

- Widać starą filozofię III RP w pełnej krasie. Okazuje się, że jesteśmy krajem, w którym jest dość niska liczba lekarzy, personelu medycznego - powiedział publicysta. Zaznaczył, że "łatano to" w ten sposób, że personel medyczny pracował w różnych placówkach.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa. Zobacz zmiany w rozporządzeniu

Gość PR24 mówił, że wciąż mamy kadry, które pozwalają na zmaganie się z sytuacją. - Problemem jest to, że tych kadr jest ewidentnie za mało. To duże wyzwanie na czas po pandemii - zaznaczył.

Kolejne wyzwania

- Już teraz warto myśleć o tym, co będzie dalej - wskazał Wołodźko. Podkreślił, że "szykują się nowe wyzwania", związane z nadchodzącymi problemami gospodarczymi dotyczącymi epidemii.

- Nadal czyhają na nas różne zagrożenia. Słychać głosy, że ta pandemia nie będzie ostatnią. Nie można tego wykluczyć. Kraje muszą być w jak największym stopniu samowystarczalne - mówił Wołodźko. - To świetnie, że Antonow (z transportem sprzętu - przyp. red.) przyleciał do Polski, ale lepiej, żebyśmy mieli własny, duży, wielosektorowy przemysł - dodał.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Ewa Marciniak, politolog z UW
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 15.11

msz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak