X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Jankowski: zaczęliśmy szerokopasmowy powrót do normalności

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:30
- Z jednej strony ograniczamy emisję wirusa, z drugiej powoli otwieramy przestrzeń publiczną - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). - Skutki psychiczne spowodowane zamknięciem w domach zaczynają być odczuwalne - dodał Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Audio
  • Liziniewicz i Jankowski o tym, co może zwiastować nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych ("Temat Dnia/Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Helen Sushitskaya/Shutterstock.com

maseczki 1200 east.jpg
Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa. Zobacz zmiany w rozporządzeniu

Od dziś obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki. Nakaz dotyczy sytuacji przebywania w środkach publicznego transportu zbiorowego, we wszelkich pojazdach oraz w miejscach ogólnodostępnych m.in. takich jak drogi, place, obiekty kultu religijnego. Przepisów nie stosuje się m.in. do osób niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa oraz dzieci do lat czterech.

Łukasz Jankowski podkreślał w Polskim Radiu 24, że obowiązek zakrywania twarzy to dla nas ważny krok. - Mamy dziś pierwszy dzień, kiedy musimy wychodzić z domu ze zasłoniętymi ustami i nosem. Zaczęliśmy szerokopasmowy powrót do normalności - powiedział.

- Z jednej strony ograniczamy emisję osób, które mogą być zakażone, z drugiej powoli otwieramy przestrzeń publiczną - dodał.

Dziennikarz wskazywał, że idziemy śladem Czech, które już 6 kwietnia zaczęły odmrażać życie społeczne. - Tam pomysł z obowiązkowymi maseczkami bardzo dobrze się sprawdził - mówił.

WOT koronawirus free 1200.jpg
"Przestrzegamy restrykcji, to przykład naszej racjonalności". Prof. Domański o pandemii

"Ludzie są już zmęczeni"

Jacek Liziniewicz zwracał uwagę na to, że ludzie są już zmęczeni kwarantanną. - Skutki psychiczne spowodowane zamknięciem w domach zaczynają być odczuwalne - powiedział.

Dziennikarz podkreślał również, że ważne jest, aby rozpocząć proces odmrażania gospodarki. - Wydaje mi się, że jest to już etap do uwalniania gospodarki. Problemy gospodarcze istnieją i nie możemy sobie pozwolić np. na jeszcze dwa miesiące stagnacji. Musimy zacząć uczyć się funkcjonować z tym wirusem - mówił.

- Sądzę, że m.in. dlatego zakupiono tak wiele szybkich testów, aby móc na bieżąco kontrolować np. pracowników firm - dodał.

Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego (opr. Maria Samczuk/PAP) Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego (opr. Maria Samczuk/PAP)

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/GośćPR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Łukasz Jankowski (Radio Wnet)
Data emisji: 16.04.2020
Godzina emisji: 10:11

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie testy wykrywające koronawirusa. Ruszyła produkcja

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:27
Wrocławska spółka biotechnologiczna Amplicon rozpoczyna produkcję testów diagnostycznych wykrywających COVID-19. Spółka działająca w Wrocławskim Parku Technologicznym może wytwarzać około 15 tys. testów tygodniowo, ale jest w stanie zwiększyć moce produkcyjne do 60 tys. W Radomiu na zlecenie rządu testy produkuje już Medicofarma. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia o łagodzeniu obostrzeń: to nie będzie otwieranie drzwi, a tylko uchylenie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 08:01
- Nie zaprzepaścimy wysiłku włożonego przez Polaków przez ostatnie tygodnie, więc będą to bardzo ostrożne decyzje. To nie będzie otwieranie drzwi, a tylko uchylenie - mówił o zapowiadanym przez premiera złagodzeniu zasad bezpieczeństwa dot. epidemii koronawirusa wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odmrażanie gospodarki. Publicysta: przechodzimy do nowej normalności

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 10:32
- Nie da się funkcjonować w stanie nieustającego zamrożenia gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jakub Maciejewski ("Sieci") i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń