X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Witold Modzelewski: popyt w kraju trzeba odtwarzać

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:00
- Istotą problemu, który mamy, jest nieznane bezprecedensowe tąpnięcie popytowe. Oznacza to kryzys podażowy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. - Popyt trzeba odtwarzać - podkreślił.
Audio
  • Prof. Wiktor Modzelewski o sytuacji gospodarczej w dobie epidemii koronawirusa (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd będzie zwiększał dług publiczny, aby dać gospodarce impuls rozwojowy po epidemii koronawirusa.

Premier oświadczył na konferencji prasowej, że budżet państwa i dług publiczny to główne mechanizmy stymulowania gospodarki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
premier 663.jpg
Premier: dziś budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki

Redukcja prognoz

Prof. Witold Modzelewski odniósł się do planu rządu, mówiąc, że "popyt gaśnie". Wskazał, że "wydajemy dużo mniej pieniędzy, czego najlepszym przykładem jest sprzedaż paliw". - Istotą problemu, który mamy, jest nieznane bezprecedensowe tąpnięcie popytowe. Oznacza to kryzys podażowy - podkreślił.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Recepta na wyjście z kryzysu. Rekomendacje Polskiego Instytutu Ekonomicznego

- Nie jesteśmy w stanie nie tylko sprzedać tego, co mamy, ale też redukujemy prognozy sprzedażowe na przyszłość, skoro wiemy, że nawet jak ruszy częściowo odmrożona gospodarka, to tylu chętnych na choćby przejazdy komunikacją międzymiastową, już nie mówiąc o międzynarodowej, nie będzie - powiedział prof. Modzelewski.

"Skazani na popyt wewnętrzny"

- Popyt trzeba odtwarzać - ocenił ekonomista. Dodał, że można to "robić między innymi poprzez roboty wewnętrzne". Wskazał, że to "nic nowego". - Będzie to z pożyczonych pieniędzy, ale dzięki temu wrócą dochody budżetowe, ludzie otrzymają pracę i będziemy odbudowywać popyt konsumpcyjny - mówił w PR24.

Jedynka Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Zbigniew Krysiak: kolejna tarcza antykryzysowa dostarcza jeszcze silniejsze instrumenty

Jak ocenił, "jesteśmy skazani na budowę rozwoju wyjścia z tej sytuacji poprzez popyt wewnętrzny". - Wszystkie państwa budują granicę, sypią "wały obronne" i będą myśleć tak samo jak my: że trzeba przede wszystkim ratować to, co jest najważniejsze w postaci własnej gospodarki - powiedział prof. Witold Modzelewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista)

Data emisji: 15.04.2020

Godzina emisji: 14.35

PR24/msze, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sytuacja bez precedensu". Prof. Witold Modzelewski o skutkach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 16:11
- Program wyjścia z kwarantanny to przede wszystkim odbudowanie popytu wewnętrznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski.
rozwiń zwiń