X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kwaśniewski sugeruje wspólnego kandydata opozycji? Politolog: to sygnał ostrzegawczy dla Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 15:00
- Małgorzata Kidawa-Błońska dużo straciła w sondażach. Było to spowodowane wezwaniem do bojkotu wyborów. Część wyborców przestała mieć swojego kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup.
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup o wyborach prezydenckich (Temat Dnia/Gość PR24)
Prof. Bartłomiej Biskup
Prof. Bartłomiej BiskupFoto: PR24/TB

Z propozycją jednego kandydata opozycji w wyborach wystąpił były prezydent Aleksander Kwaśniewski.  Wskazał przy tym na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. "Opozycja powinna się zastanowić, czy jednak nie pójść do wyborów i powalczyć o zwycięstwo, zamiast je bojkotować" – stwierdził Aleksander Kwaśniewski w programie "Tomasz Lis.". Były prezydent dodał, że opozycja powinna też mieć jednego kandydata. "Wydaje się, że takim kandydatem może być Kosiniak-Kamysz. Jego fala rośnie. To widać po sondażach" - dodał były prezydent.

"Sygnał ostrzegawczy"

wybory urna free shut 1200.jpg
Politolog: społeczeństwo bardzo dobrze ocenia działania rządu podczas kryzysu

Politolog podkreślił, że Aleksander Kwaśniewski jest doświadczonym politykiem. - Warto słuchać opinii ludzi, którzy jedli chleb z niejednego pieca. To jest jednak sygnał ostrzegawczy dla sztabu marszałek Kidawy-Błońskiej i PO, znak, że kandydatura Kidawy-Błońskiej jest coraz słabsza. W normalnej logice wyborczej rezygnacja z własnego kandydata przez partię polityczną jest oddaniem pola wyborczego walkowerem. Niewątpliwie może to wpłynąć na kondycję Platformy Obywatelskiej. Na dziś odczytuję to jako zamieszanie, giełdę pomysłów, która nie sprzyja PO i jest na korzyść Władysława Kosiniaka-Kamysza - tłumaczył dr Bartłomiej Biskup.

"Brak przeciwwagi"

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że wszystkie sondaże, bez względu na konfigurację, wskazują na wygraną prezydenta Andrzeja Dudy. - Przyczyną nie jest jednak brak wspólnego kandydata opozycji. Z dywagacjami na ten temat mieliśmy już do czynienia od wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jednak polska scena polityczna nie stała się dwublokowa, jest wielopartyjna. Blokowanie się nie znalazło uznania w opinii wyborców przy wyborach do parlamentu krajowego. Dlaczego teraz ma być jeden blok opozycyjny?  Jeśli przyczyną ma być tylko wygranie z PiS, to jest to założenie taktyczne, a nie strategiczne. Zakończy się klęską - tłumaczył dr Bartłomiej Biskup. 

Jego zdaniem sytuacja pandemii powinna sprzyjać projektowi wspólnego kandydata opozycji, o ile jest on przeciwwagą. - Gdyby na przykład okazało się, że prezydent i rząd nie radzą sobie. Jest jednak inaczej. Nie widać powodu, dlaczego wszyscy mieliby się zjednoczyć pod jednym szyldem. Jakie mieliby prezentować wspólne wartości oprócz walki z pandemią - podsumował politolog.   

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Ryszard Gromadzki 
Goście: Bartłomiej Biskup
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 13.10

PR24

Czytaj także

"Wierzę, że dojdzie do porozumienia ponadpartyjnego". Jerzy Mosoń o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 10:00
O możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji w związku z koronawirusem w kontekście terminu wyborów prezydenckich rozmawiali w Polskim Radiu 24: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Jerzy Mosoń ("Polish Market").
rozwiń zwiń