X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był wybitnym prezydentem i architektem programu PiS". Janusz Śniadek wspomina Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 22:20
- "Solidarność" udzieliła poparcia Lechowi Kaczyńskiemu, jego programowi solidarnej Polski. Po 2015 roku rozpoczęliśmy realizację dzieła, którego on był architektem - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek, były przewodniczący "Solidarności", obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Janusz Śniadek wspomina Lecha Kaczyńskiego (PR24)
Lech Kaczyński
Lech KaczyńskiFoto: KPRP
Smolensk_1200x660_OFIARY.jpg
Zginęli w katastrofie smoleńskiej

Dziesięć lat temu w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych rodzajów sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga samolotu i funkcjonariusze BOR.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezydent: wciąż widać wyrwę po tych, którzy zginęli 10 kwietnia

Janusz Śniadek przyznał na antenie Polskiego Radia 24, że "ówczesny rząd robił wiele, żeby raczej tuszować przyczynę katastrofy, przebieg zdarzeń. To boli i krwawi". - Mam uczucie, że wielu zdarzeń towarzyszących katastrofie nie poznaliśmy do końca. Z wykształcenia jestem inżynierem, nie do pojęcia jest dla mnie, że samolot uderzając w miękki grunt rozpadł się na tysiące kawałków. Ciągle nie wyjaśniliśmy przyczyn tej katastrofy - powiedział.

- Mam wrażenie, że celowo też bezczeszczono zwłoki. To nie były tylko różnice kulturowe. Traktując tak a nie inaczej zwłoki naszej elity chciano nam coś zamanifestować - stwierdził.

"Był niesłychanie mocno atakowany"

Poseł PiS przyznał, że "Lech Kaczyński był jednym z nas, był przewodniczącym KK "Solidarność", w zasadzie kierował związkiem, gdy Lech Wałęsa zajmował się innymi sprawami. Rozumieliśmy się bez słów. Był wybitnym prezydentem". - Żałoba w której Polska się zjednoczyła nie była wszystkim na rękę. Szybko trzeba było to zniwelować, stąd te zdarzenia na Krakowskim Przedmieściu, puszki po piwie. To było zamierzone działanie na pogłębienie podziałów. Był on niesłychanie mocno atakowany - mówił.

- "Solidarność" udzieliła poparcia Lechowi Kaczyńskiemu, jego programowi solidarnej Polski. Był on później podstawą programu PiS. Po 2015 roku rozpoczęliśmy realizację dzieła, którego on był architektem - dodał. 

Więcej w audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: Janusz Śniadek (PiS)
Data emisji: 10.04.2020
Godzina emisji: 20.35

Polskie Radio 24/dn

Czytaj także

Joanna Lichocka o katastrofie smoleńskiej: zginęli, realizując misję w naszym imieniu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 22:01
- Paradoksalnie po tych 10 latach szczucia na "lud smoleński" mamy coraz mocniejsze uczucia wspólnotowe. Wiemy, że to była elita, która leciała do Smoleńska, aby oddać hołd pomordowanym - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Stankiewicz: mamy kłopoty z zadawaniem pytań na temat przyczyn śmierci prezydenta w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 19:44
- Jedynym oficjalnym dokumentem państwa polskiego jest raport techniczny podkomisji, który mówi o dowodach na co najmniej dwie eksplozje - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz, twórca filmu "Stan zagrożenia", którego premiera odbędzie się 18 kwietnia w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicystka: Lech Kaczyński prowadził politykę zagraniczną w bardzo dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 20:39
- Prezydent Lech Kaczyński dopiekł Rosjanom dwukrotnie - geopolitycznym przemówieniem w Nowym Jorku oraz gdy poleciał do Gruzji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, publicystka.
rozwiń zwiń