X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cyber-złodzieje nasilili aktywność". Rzecznik Związku Banków Polskich ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 16:00
- Docierają do nas sygnały, że pojawiają się przestępcy, którzy chcą wykorzystać sytuację związaną z koronawirusem i próbują np. wyłudzić hasło lub login do bankowości elektronicznej, aby zdobyć dostęp do cudzych środków - alarmował w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Barbrich, rzecznik Związku Banków Polskich.
Audio
  • Rzecznik Związku Banków Polskich dr Barbrich o tym, kto próbuje nas okraść wykorzystując epidemię koronawirusa (Temat Dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: richardjohnson/Shutterstock

bank 1200.jpg
Koronawirus hamuje zaciąganie kredytów. Banki przed poważnymi wyzwaniami

Nie klikajmy w podejrzane linki. Nie wierzmy w "nowe bankowe regulacje ustawowe" uruchamiane w sieci, które mają uchronić nas przed utratą oszczędności w czasie epidemii, ani w ponadprzeciętne zyski i lekarstwa chroniące przed koronawirusem. Próby oszustwa zdarzają się codziennie, a cyber-złodzieje ostatnio nasilili aktywność. - Bardzo wiele musimy jeszcze się nauczyć, chociażby w obszarze bezpieczeństwa - powiedział w PR24 rzecznik Związku Banków Polskich dr Przemysław Barbrich.

- Ze strony bankowej wygląda to dobrze, ale docierają do nas sygnały, że pojawiają się przestępcy, którzy chcą wykorzystać sytuację związaną z koronawirusem i próbują uzyskać dostęp do naszych oszczędności za pośrednictwem bankowości elektronicznej - przestrzegał.

Pamiętaj:

  • Ignoruj prośby o zalogowanie z nieznanego linku
  • Przerwij rozmowę z infolinią bankową, jeśli żąda od Ciebie poufnych danych np. daty urodzenia lub PESEL. Może to być fałszywa infolinia
  • Dbaj o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, czyli smartfonu. Nie władaj karteczki z PIN-em do etui z telefonem
  • Nie zdradzaj innej osobie danych konta internetowego banku

- Trwa nieustanna zabawa w policjantów i złodziei, internetowa bankowość skłania oszustów do szczególnej aktywności, więc zawsze w razie wątpliwości przy przelewach należy dwa razy sprawdzić numer rachunku - radzi dr Przemysław Barbrich.

urząd urzędniczka pieczątka dokumenty 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa" przesuwa terminy administracyjne. Zobacz które

"Świat nie będzie już taki sam"

Gość Polskiego Radia 24 ocenia, że "świat po koronawirusie" nie będzie już taki sam. - W bardzo szybkim tempie przeszliśmy na pracę zdalną. Procedury bankowe udało się przestawić tak, aby większość sektora bankowego mogła pracować zdalnie - mówił.

Rzecznik dodał, że wiele rozwiązań wprowadzonych z powodu pandemii może zagościć w naszej kulturze pracy na stałe. - Mam tu na myśli np. wideokonferencje czy rozszerzenie palety wniosków, które składać można zdalnie - powiedział.

Dr Przemysław Barbrich podkreślał, że mimo to, pozostawiono otwarte placówki z myślą o tych, którzy przez lata nie przekonali się do obrotu bezgotówkowego. - Nadal jednak apelujemy, aby ograniczyć używanie gotówki ze względu na niebezpieczeństwo zakażenia się koronawirusem. Dlatego zwiększyliśmy limit płatności bezgotówkowych bez podawania PIN-u do 100 zł - wskazywał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Przemysław Barbrich (rzecznik Związku Banków Polskich)
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 15.11

kstar

Czytaj także

Szef KPRM: w tym tygodniu rozszerzymy tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 10:01
- W tym tygodniu zostanie ogłoszone rozszerzenie tarczy antykryzysowej. Zawarte tam rozwiązania będą dotyczyły głównie płynności przedsiębiorstw - poinformował na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, w najbliższych dniach zapadną też decyzje dotyczące funkcjonowania szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urządzenie, które sprawdzi skuteczność maseczek. Wynalazek naukowców z Politechniki Śląskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:40
Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracowali prototyp urządzenia, które pozwoli określić, czy dana maseczka jest w stanie zatrzymać cząsteczki wielkości 100-110 nanometrów, co jest przybliżoną wielkością koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformowała uczelnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Olsztynie nie weźmiesz ślubu cywilnego. Z powodu koronawirusa urząd nie przyjmuje wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:30
Urząd Stanu Cywilnego w Olsztynie z powodu koronawirusa nie przyjmuje wniosków o udzielenie ślubu. Odbywają się tylko zaplanowane wcześniej ceremonie, ale i tak nie wszystkie, bo pary przekładają śluby - poinformowała rzecznik prasowa olsztyńskiego urzędu miasta Marta Bartoszewicz.
rozwiń zwiń