X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PO przeciwna zdalnemu posiedzeniu Sejmu. Sakiewicz: szczyt nieodpowiedzialności i gra prawem do życia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:18
- Platforma Obywatelska odczuwa nieznośną potrzebę bytu. Jej politycy postanowili  - na zasadzie krzyku dziecka: zwróć na mnie uwagę! - przeszkadzać. Naraża nas to na paraliż państwa i jeszcze większe rozniesienie zarazy - powiedział Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej". - Platforma bierze na siebie odpowiedzialność za każdą osobę, która w trakcie posiedzenia Sejmu zakazi się koronawirusem - dodał Piotr Cywiński z portalu wpolityce.pl.
Audio
  • Tomasz Sakiewicz i Piotr Cywiński o sprzeciwie PO wobec propozycji zdalnego posiedzenia Sejmu ("Temat dnia/Gość PR24")
Przewodniczący PO Borys Budka w zdecydowany sposób wyraził swój sprzeciw wobec zdalnego posiedzenia Sejmu.
Przewodniczący PO Borys Budka w zdecydowany sposób wyraził swój sprzeciw wobec zdalnego posiedzenia Sejmu.Foto: PAP/Leszek Szymański

Sprawy dotyczące pandemii koronawirusa nabierają w Polsce wymiaru czysto politycznego. Trwa bowiem spór o to, w jaki sposób przyjąć ustawę dotyczącą tzw. tarczy antykryzysowej.

Kidawa sejm PAP-1200.jpg
Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu niemożliwe są zgromadzenia więcej niż dwóch osób. Ma to na celu ograniczenie ryzyka przenoszenia koronawirusa. Zebranie zaś 460 posłów oraz obsługi może nieść niebezpieczeństwo epidemiologiczne.

"Nieznośna potrzeba bytu Platformy"

Dlatego Prezydium Sejmu zdecydowało o formie zdalnej  posiedzenia i zmianach w regulaminie Sejmu, które miałyby zostać przegłosowane w ten właśnie sposób. Ostatecznie na takie rozwiązanie nie zgodziła się m.in. Platforma Obywatelska . Tomasz Sakiewicz stwierdził, że partia ta "odczuwa nieznośną potrzebę bytu".

- Rani innych tylko po to, by swoje rany i cierpienia przenieść na resztę wspólnoty. PO nie posiada żadnego pomysłu, który mógłby ją wyróżnić z reszty świata politycznego, zwłaszcza tego, który jest niezaangażowany w zarządzanie bieżącym kryzysem. Jej politycy postanowili  - na zasadzie krzyku dziecka: zwróć na mnie uwagę! - przeszkadzać - wskazał red. nacz. "Gazety Polskiej".

Marek Suski 1200.jpg
Marek Suski: wygląda na to, że opozycji zależy, by ta choroba się rozwijała

Zauważył, że poprzez taką postawę istnieje groźba zakażenia wielu osób, które pojawią się w Sejmie. Naraża to na paraliż państwa i "jeszcze większe rozniesienie zarazy".

Brak zdrowego rozsądku?

Rozmówca Polskiego Radia 24 ocenił pomysł Platformy, by posłowie spotkali się w Sejmie, jako "absurdalny". - Wśród swoich wyborców będzie synonimem braku zdrowego rozsądku. Mamy do czynienia ze szczytem nieodpowiedzialności i brakiem rozumu - zaznaczył Sakiewicz. - W ten sposób gra się prawem do życia. Wprowadzane ograniczenia mają przecież na celu ratowanie zdrowia i życia ludzi - dodał.

Cywiński: diaboliczny taniec spanikowanej i rozedrganej opozycji

witek-1200-pap.jpg
W czwartek zbierze się Sejm. Witek: odpowiedzialność spada na PO i Konfederację

Natomiast Piotr Cywiński stwierdził, że "mamy do czynienia z diabolicznym tańcem spanikowanej i rozedrganej opozycji, która dołuje nawet w najbardziej przychylnych jej sondażach". Zwrócił uwagę, że pomysły polskiego rządu dotyczące walki z koronawirusem i ograniczenia jego negatywnego wpływu są chwalone w innych państwach, które próbują przełożyć je na własny grunt.

- Z kolei platformiana opozycja wydaje się mówić, że mamy do czynienia z koszmarnym reżimem, który zawiódł na całej linii. Platforma bierze na siebie odpowiedzialność za każdą osobę, która w trakcie posiedzenia Sejmu zakazi się koronawirusem - wskazał publicysta.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej" i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci"
Data emisji: 26.03.2020

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posiedzenie Sejmu ws. zmian regulaminu. "Posłowie będą pracowali w kilku salach"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:55
- W czwartek o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian Regulaminu Sejmu - przekazał dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka po środowym Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów. Dodał, że posłowie będą pracowali w kilku salach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kowalski: Małgorzata Kidawa-Błońska jest skończona jako polityk

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:10
- Kidawa-Błońska powinna dzisiaj odejść z polityki. To kompromitacja Platformy Obywatelskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - Widzą to nawet dotychczasowi sojusznicy PO, czyli Lewica i PSL, które odcinają się od tego - dodał.
rozwiń zwiń