X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Trzeba bezwzględnie wesprzeć firmy i pracowników". Ekonomista o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:52
- W środowisku eksperckim istnieje konsensus, w ciągu najbliższych tygodni należy zagwarantować płynność finansową nie tylko firmom, ale poszczególnym obywatelom, zwłaszcza tym, którzy nie mają stałego źródła przychodu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • 17.03.2020 Marcin Kędzierski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Opustoszała ulica Święty Marcin w Poznaniu w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Poznań, 16.03.2020.
Opustoszała ulica Święty Marcin w Poznaniu w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Poznań, 16.03.2020. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Rząd przygotowuje regulacje pomagające przedsiębiorcom, w których biznesy najmocniej uderza obecna sytuacja, przetrwać trudny czas - zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że w tym tygodniu przedstawi projekt ustawy będącej pakietem osłonowym dla firm, w związku z koronawirusem.

przedsiębiorcy1200.jpg
Poseł PiS o pomocy przedsiębiorcom: kluczowy jest pakiet osłonowy

Zdaniem Marcina Kędzierskiego utrzymanie ścisłych zasad funkcjonowania, w tym zamknięcie wielu gałęzi gospodarki, będzie kłopotliwe na dłuższą metę. - Jesteśmy w stanie utrzymać bardzo ścisłą izolację przez około miesiąc, do Wielkanocy. Później, zarówno z powodów psychologicznych czy społecznych, ale też gospodarczych, powinniśmy zrobić wszystko, by otworzyć gospodarkę, ale jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo osobom starszym czy obciążonym różnymi chorobami - stwierdził.

"Bez wsparcia firm i pracowników możemy spodziewać się upadłości"

- Jest wiele osób których wynagrodzenie zależy od prowizji, od tego, czy realizują konkretne zlecenia, czy pracują w usługach, które dzisiaj nie funkcjonują, ponieważ ludzie siedzą w domach. Taki osobom trzeba zagwarantować wsparcie. Jeżeli nie będzie istotnego wsparcia państwa, możemy się spodziewać narastającego problemu nie tylko upadłości firm, ale upadłości konsumenckich - ostrzegał gość audycji.

- To, czy wyjdziemy z tego kryzysu poobijani, ale bez poważniejszych złamań, zależy tylko od tego, czy zachowamy moce produkcyjne i zatrudnienie. Aby tak się stało, trzeba bezwzględnie i bardzo szybko wesprzeć firmy i pracowników - podkreślał ekonomista.

Według szefowej Ministerstwa Rozwoju - Jadwigi Emilewicz, w najtrudniejszej sytuacji znalazły się branże: turystyczna; transportowa; gastronomiczna; sektor rozrywki, w którym występuje duży udział samozatrudnionych; eventowy czy targowy. "Na tyle, na ile to będzie możliwe, chcemy pomóc im w zachowaniu stabilności ich biznesów i wynagrodzeń pracowników" - podkreśliła minister.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Minister zdrowia: robimy wszystko, by najsłabsi mogli przeżyć

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: dr Marcin Kędzierski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 17.03.2020

Godzina emisji: 13.16

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo w czasach pandemii. Epidemiolog apeluje: unikajmy skupisk ludzkich

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:43
- Szerzenie się epidemii jest związane z kontaktami między ludźmi, zarazić się można od chorego lub nosiciela, drogą oddechową, analogia z grypą jest bardzo prawdziwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Józef Knap, epidemiolog. O kwestiach bezpieczeństwa w czasach epidemii mówił również dr Adam Pietrzak, specjalista ratownictwa medycznego.
rozwiń zwiń