X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Konrad Raczkowski: świat będzie wychodził długo z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 14:15
- Potrzebne jest zabezpieczenie płynności przedsiębiorstw - mówił w Polski Radiu 24 ekonomista, prof. Konrad Raczkowski.
Audio
  • Prof. K. Raczkowski i T. Sajewicz o gospodarczych aspektach koronawirusa ("Temat Dnia/Gość PR24")
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Tania Kitura

Pierwszy z gości, red Tomasz Sajewicz powiedział, że w Chinach jest kilkanaście zakażeń dziennie, ale powoli otwierają się one jako kraj gospodarczo na świat. - Już 95 procent fabryk w Chinach działa. Narodowy Instytut Statystyczny w tym kraju podał dane makroekonomiczne za styczeń i luty, są one poważne, produkcja w Chinach zmniejszyła się aż o pond 13,5 procent w porównaniu z grudniem 2019 roku - mówił.

"Chińska propaganda sukcesu"

Dodał, że bardzo ważne jest będąc dziennikarzem by mówić prawdę bo trzeba pamiętać, że chińskie dane mogą być niepełne. - Nas jako dziennikarzy obowiązują takie źródła jak np. WHO - mówił Tomasz Sajewicz.

Podkreślił, że Chiny stawiają teraz na propagandę sukcesu, choć akcje obdarowywania państw materiałami medycznymi są szlachetne. - Chiny są jednak państwem tak poddanym kontroli, że nawet koronawirus nie zachwiał tej struktury - dodał.


premier 1200.jpg
Premier zapowiedział pakiet stabilności i bezpieczeństwa. Ma pomóc przedsiębiorcom

"Impuls podażowy"

Gościem Antoniego Opalińskiego był też ekonomista, prof. Konrad Raczkowski. Jak mówił "dla biznesu najważniejsza jest teraz pomoc zabezpieczenia płynności polskich przedsiębiorców". - Mamy bowiem do czynienia z osłabieniem chińskiej gospodarki na poziomie 22 procent, szybko więc do równowagi nie wrócimy. Potrzebne są renegocjacje umów, inny impuls podażowy, ale to i tak spowoduje że świat będzie wychodził z kryzysu kilka kwartałów - mówił profesor.

"Solidaryzm społeczny"

- Kwestie socjalne są również istotne. - Te osoby z kolei, które są na tzw. umowach śmieciowych są najbardziej niechronione. Tu też potrzebna jest pomoc państwa, ale pamiętajmy iż państwo nie jest workiem bez dna, każda forma jednak będzie dobra, nawet naruszając tzw. umowę społeczną. To co było wcześniej gwarantowane, może przestać takie być, chodź tu o solidaryzm społeczny - zauważył prof. Konrad Raczkowski.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Tomasz Sajewicz (korespondent Polskiego Radia w Chinach), prof. Konrad Raczkowski (ekonomista)
Data emisji: 16.03.2020
Godzina emisji: 13.11

PR24/jj

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani". Prezes Orlenu o dostawach paliwa w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 17:17
W związku z sytuacją spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że w Polsce na stacjach nie zabraknie paliwa. Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Orlen ma opracowanych wiele scenariuszy na wypadek zwiększenia zachorowalności i jest przygotowany na każdą ewentualność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Ekspert: jeśli chodzi o dostawy żywności, możemy się czuć bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:05
- Jeśli chodzi o dostawy żywności, to myślę, że zapewnienia rządu i pana prezydenta są w pełni uzasadnione. Tu możemy się czuć bezpieczni, a sianie paniki przez kogokolwiek jest całkowicie nieuzasadnione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
rozwiń zwiń