X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trenerka biznesu: mężczyźni awansują za sam potencjał, kobiety za sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 12:00
- Feminizm to walka o równość - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Golonko, trenerka biznesu. W kalendarzu Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Audio
  • I. Golonko o feminizmie ("Temat dnia/Rozmowa PR24")
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Gość PR24 przypomniała, że prawo zabrania dziś pracodawcy dyskryminacji ze względu na płeć, ale w praktyce różnie z tym bywa. Dodała, że na pewno dyskryminację widać przy zatrudnianiu młodych kobiet.

- Pracodawcy często mają w głowie to, że ta młoda kobieta może wyjść za mąż i urodzić dziecko. Cały czas to kobiety w Polsce częściej biorą zwolnienia lekarskie na opiekę nad dzieckiem niż mężczyźni. W naszej kulturze pokutuje jednak bardzo wiele stereotypów płciowych i często nie jesteśmy ich świadomi -  mówiła. 

"Kobiety jak obiekt seksualny"

duda 1200 pap.jpg
"Dziękuje za niezastąpione dobro". Prezydent złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet

Dodała, że powiedzenie "uważaj nie wychylaj się" jest przekazywane kobietom z pokolenia na pokolenie. - Na spotkaniach biznesowych, kobiety nie mają przestrzeni do wypowiedzi. Często jest tak, że kiedy już mówią, mężczyźni im przerywają, nawet jeśli one same mówią ciekawe, ważne i przemyślane rzeczy - zauważyła Iwona Golonko.

Podkreśliła iż często też mężczyźni traktują kobiety jako obiekt seksualny, a samą seksualność traktują oni "na luzie". - Na pewno warto by kobiety wspierały się, wtedy trudniej jest je marginalizować czy je infantylizować. Są takie firmy i instytucje, gdzie np. cały zarząd jest męski, więc tam szczególnie kobiety powinny się wspierać - zauważyła.

Dodała, że cały czas mężczyznom jest łatwiej awansować i są awansowani za sam potencjał, a nie za sukcesy. Kobiety tylko za sukcesy.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Błażej Prośniewski
Gość: Iwona Golonko (trenerka biznesu)
Data emisji: 08.03.2020
Godzina emisji: 10.45

PR24/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anita Kucharska-Dziedzic: awans kobiet postępuje, ich liczba w polityce rośnie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:11
- Zwiększa nam się sukcesywnie liczba kobiet w parlamencie, w organach decyzyjnych. To ważne, że awans kobiet postępuje - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy. 
rozwiń zwiń