X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Beata Górka-Winter: problem migrantów spowodowała mozaika interesów i gry politycznej

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 18:45
- Zachód nie zrobił nic by powstrzymać konflikt w Syrii gdzie część państw ma zresztą swoje interesy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Dr B. Górka-Winter o migracji ("Temat Dnia/Gość PR24")
Łódź z migrantami
Łódź z migrantamiFoto: Gene Isenko / Shutterstock.com

Greccy policjanci użyli w sobotę gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko grupie migrantów, którzy próbowali przedostać się z Turcji do Grecji. W wyniku starć co najmniej dwie osoby zostały ranne. Migranci, którzy zebrali się w tureckiej miejscowości Kastanies, usiłowali zniszczyć ogrodzenie na granicy z Grecją. Część z nich rzucała kamieniami w greckich policjantów.

"Grecki premier zaprasza przywódców UE"

Grupa złożona była głównie z młodych mężczyzn, którzy krzyczeli m.in. "Allah jest wielki" i "Otwórzcie granicę". Władze w Atenach nazwały ostatnie starcia na granicy z Turcją zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Premier Grecji Kyriakos Micotakis zaprosił na granicę grecko-turecką przywódców UE, żeby pokazać skalę napięć w celu uniknięcia kryzysu migracyjnego z lat 2015-2016, kiedy setki tysięcy osób ubiegających się o azyl napłynęły do Europy Zachodniej. Była to największa od II wojny światowej fala migracyjna.


granica 1200.jpg
Grecja: szturm migrantów na granicy. Policja użyła gazu i armatek

"Mała wojna"

- To wygląda już na małą wojnę, a imigrantów jest coraz więcej. Część jest agresywna. Unia Europejska jest w trudnej sytuacji - mówiła ekspert. Dodała, że nie umieliśmy jako Zachód rozwiązać konfliktu w Syrii, który przecież nie zaczął się niedawno.

Przypomniała, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że jego kraj nie będzie już dłużej strzegł bram Europy i nie będzie powstrzymywał migrantów, którzy na mocy umowy z UE z 2016 roku pozostali na terytorium Turcji. - Mamy tu więc do czynienie z dość skomplikowaną mozaikę interesów, gry politycznej, a największą ofiarą są cywile - dodała.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: dr Beata Górka-Winter, Centrum Europejskie z UW
Data emisji: 07.03.2020
Godzina emisji: 18.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Migranci szturmują granicę grecko-turecką. Balcer: to narzędzie nacisku Erdogana na UE

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 20:09
- W efekcie walk prawie milion osób jest wewnętrznymi uchodźcami i koczuje na granicy tureckiej w trudnych warunkach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Adam Balcer ze Studium Europy Wschodniej UW. - Oprócz tego, na terenie walk znajduje się do trzech milionów ludzi, co oznacza, że w najgorszym scenariuszu granicę turecką może przekroczyć 4 miliony - dodał.
rozwiń zwiń