X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Modzelewski: planujemy nawet 200 mld zł wpływów z tytułu podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 14:40
- Od 1 listopada branże m.in. stalowa, elektroniczna, surowców wtórnych zostały objęte normalnym podatkiem VAT i wprowadzono podzieloną płatność. To okoliczności korzystne dla sektora finansów publicznych - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Witold Modzelewski. 
Audio
  • Witold Modzelewski o wpływach z podatku VAT (Temat Dnia/PR24)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Najnowsze dane o bilansie płatniczym pokazały, że w 2019 r. Polska miała rekordowo wysoką nadwyżkę na rachunku bieżącym - na poziomie 1,1 proc. PKB – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"Najnowsze dane o bilansie płatniczym pokazały, że w 2019 r. Polska miała nadwyżkę na rachunku bieżącym na poziomie 1,1 proc. PKB. To rekordowo wysoki wynik. Nasze firmy radzą sobie najlepiej w regionie, znacznie wzrósł eksport towarów. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość" – napisał premier Mateusz Morawiecki.

"Podzielona płatność dobra dla finansów publicznych"

Sytuację w sektorze finansów publicznych komentował w Polskim Radiu 24 znawca podatków prof. Witold Modzelewski. Przypomniał, że luka podatku VAT w Polsce wynosi 12 procent, a w Unii Europejskiej sięgała nawet 20 procent. - W bieżącym roku planujemy uzyskać nawet 176-200 mld zł z VAT - powiedział prof. Witold Modzelewski w PR24.

Czytaj także:

PAP Mateusz Morawiecki Katowice 1200.jpg
Premier: przyjęty budżet zakłada bardzo wysokie nakłady na polityki społeczne i rozwój

Pytany o nadwyżkę budżetową, zauważył, że "początek roku zawsze statystycznie jest słaby". - Sprzedaż w listopadzie i grudniu wzrasta, a potem jest styczniowy dołek. Nam się udało, styczeń był dobry - powiedział Gość PR24. - Od 1 listopada branże: stalowa, elektroniczna, surowców wtórnych zostały objęte normalnym VAT i wprowadzono podzieloną płatność. To okoliczności korzystne dla finansów publicznych - dodał.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista, doradca podatkowy, Instytut Spraw Podatkowych)
Data emisji: 02.03.2020
Godzina emisji: 14.09

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gospodarka Chin kolejny rok na hamulcu. Wzrost PKB nadal jednak imponuje

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 14:25
Chińska gospodarka rosła w ubiegłym roku w najwolniejszym tempie od prawie trzech dekad. Oficjalne dane pokazują, że druga co do wielkości gospodarka świata zwiększyła się "tylko" o 6,1 proc. Kraj boryka się ze słabym popytem wewnętrznym i skutkami wojny handlowej z USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: rozliczenia VAT w całej Europie stają się coraz bardziej skomplikowane

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 13:00
- Cała infrastruktura informatyczna naszego państwa nie jest dzisiaj dostosowana nawet do rozliczeń PIT, a co dopiero mówić o skomplikowanych operacjach z uszczelnieniem VAT – stwierdził Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, przyznając rację przedsiębiorcom postulującym odroczenie wprowadzenia nowych rozwiązań.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służby rozbiły grupę przestępczą. Ich karuzele VAT kosztowały państwo ponad miliard złotych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 07:40
Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z KAS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami VAT w zakresie obrotu m.in. sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi - poinformowała w poniedziałek PAP Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
rozwiń zwiń