X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Kopeć: spotkanie ministrów edukacji Polski i Litwy prawdopodobnie w marcu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 16:15
- Będziemy odnosić się do problemów, które przedstawi mniejszość litewska i myśleć o tym co można poprawić, zarówno jeśli chodzi o podręczniki, jak i system egzaminacyjny - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji narodowej, Maciej Kopeć.
Audio
  • Maciej Kopeć o mniejszości polskiej na Litwie ("Temat Dnia")
Wiceminister edukacji Maciej Kopeć z wizytą na Litwie
Wiceminister edukacji Maciej Kopeć z wizytą na LitwieFoto: gov.pl

Polska oświata na Litwie była tematem dwudniowej wizyty wiceministra edukacji narodowej Macieja Kopcia. Wizyta jest związana z wdrażaniem deklaracji o oświacie mniejszości litewskiej w Polsce i polskiej na Litwie, która została podpisana w ubiegłym roku w Warszawie. 

Podczas wizyty poruszono kwestie egzaminu maturalnego z języka polskiego w szkołach polskiej mniejszości, nauczania języka litewskiego oraz polskich podręczników. Deklarację w sprawie oświaty polskiej mniejszości narodowej w Republice Litewskiej i litewskiej mniejszości narodowej w Rzeczypospolitej Polskiej podpisali w listopadzie ub.r. w Warszawie minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski i minister oświaty, nauki i sportu Republiki Litewskiej Algirdas Monkevičius.


litwa wilno free 1200.jpg
Edukacja polskiej mniejszości na Litwie. Wizyta wiceszefa MEN w Wilnie

"Spotkanie w marcu"

- Widać, że podręczniki są używane i to jest pozytywna zmiana, ale nas interesuje realizacja całej deklaracji - mówił gość Kamila Zalewskiego, korespondenta Polskiego Radia na Litwie. Dodał, że na początku marca może dojść do spotkania w Warszawie, a potem w Wilnie obu ministrów edukacji po to, by dopiąć deklarację.

- Kwestie zawarte w deklaracji strona litewska na pewno będzie podnosić, bo mamy na razie uregulowania dotyczące podręczników. Tempo wdrażania czy kwestia kształcenia nauczycieli zawsze budzi niedosyt. Dodam, że przepisy w Polsce są uniwersalne dla wszystkich mniejszości narodowych, w związku z czym kreowanie tych przepisów, wymaga zgody wszystkich mniejszości, jesteśmy na etapie prac w ramach komisji wspólnej rządu i mniejszości narodowych, wypracowania nowych strategii dla mniejszości narodowych - mówił gość PR24.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Kamil Zalewski (korespondent Polskiego Radia na Litwie)

Gość: Maciej Kopeć (wiceminister edukacji)

Data emisji: 23.02.2020

Godzina emisji: 15.36

PR24/PAP/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polka na Litwie. "Wiąże nas ziemia naszych ojców"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 18:08
- Mieliśmy propozycje wyjazdu i na Zachód, i na Wschód. Zostaliśmy, na dobre i na złe, na swej ziemi. Jest nas wielu i pomagamy jedni drugim - mówi Renata Cytacka, Polka z Wileńszczyzny.
rozwiń zwiń