X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wawrzyniec Konarski: kampania wyborcza jest całkowicie w powijakach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 15:00
- Wśród kandydatów uwikłanych w kampanię nie ma jakiejś specjalnej chęci do aktywności. Wygląda na to, że ta kampania jest na razie całkowicie w powijakach. To na razie przymiarki - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Wawrzyniec Konarski.
Audio
  • Wawrzyniec Konarski: Kampania wyborcza jest na razie całkowicie w powijakach. (Temat Dnia / Gość PR24)
Prof. Wawrzyniec Konarski
Prof. Wawrzyniec KonarskiFoto: PR24/MR

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął objazd kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedził Łowicz (woj. łódzkie) oraz Turek (woj. wielkopolskie). Według sztabowców jest to początek intensywnego programu spotkań prezydenta już w ramach kampanii wyborczej, stąd DudaBus i nawiązanie do podróży z 2015 roku oraz licznych w ostatnich latach wizyt krajowych.

"Potrzebne argumenty słowne, które nadadzą dynamikę kampanii Małgorzata Kidawy-Błońskiej"

Wawrzyniec Konarski komentując aktywność Andrzeja Dudę odniósł się zarazem do kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Na miejscu sztabowców pani marszałek szukałbym czegoś bardziej oryginalnego niż objeżdżanie kraju, jak to robi Andrzej Duda. - Przyłączyłem się do krytyki kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo uważałem, że jest zbyt niemrawa - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] <<< Paweł Sałek: prezydent chce poszerzać elektorat i pozyskiwać nowych wyborców

Gość PR24 podkreślił w rozmowie z PR24, że "dzisiaj nie ma jakiejś specjalnej chęci ku aktywności wśród tych kandydatów uwikłanych w kampanię. - Wygląda na to, że ta kampania jest jak na razie całkowicie w powijakach. To na razie przymiarki -stwierdził uczony.

Prof. Wawrzyniec Konarski podkreślał, że sondażowe szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która może rywalizować w II turze wyborów prezydenckich z faworytem sondaży, urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, są oczywiście największe. - Cechuje ją olbrzymia elegancja, która musi być mocno uzupełniona o konkretne, merytoryczne kompetencje. Bardzo ważne jest to, żeby pojawiały się takie argumenty słowne, które będą nadawały dynamikę kampanii Małgorzata Kidawy-Błońskiej i będą dawały jej szansę na pokazanie, że jest kompetentna - dodał.

* * *

Audycja: "Tema dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość:  prof. Wawrzyniec Konarski (politolog, Akademia Finansów i Biznesu Vistula)
Data emisji: 21.02.2020
Godzina emisji: 14:09

IAR/PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izabela Leszczyna o kampanii prezydenckiej: treść ważniejsza niż forma

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 08:00
- Koncentrujemy się teraz w partii na wyborach prezydenckich. Nie znam szczegółów konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, bo nie zajmuję się organizowaniem tego wydarzenia, ale wiem na pewno, że ważniejsza jest treść niż forma – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Stankiewicz: to jest kampania w dużej mierze oceniająca rządy PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 14:30
- Konfrontacja na scenie politycznej doprowadziła do tego, że poza kandydatem Konfederacji, wszyscy inni będą kandydatami antypisowskimi - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Stankiewicz (onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: kandydaci zawalczą głównie o elektorat z grupy 30-45 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 20:01
- Czynniki, które ułatwiły w Polsce zmianę polityczną, pośrednio też oddziałują do dzisiaj - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata poranka". Emocje i zaostrzający się język kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 10:00
- Wybory wygrywają bardziej emocje niż chłodna kalkulacja i stan wiedzy - powiedział Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W Polskim Radiu 24 rozmowa dotycząca rosnącej z każdym dniem temperatury kampanii wyborczej. Udział w dyskusji wzięli również Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność" i Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: najsilniejszą bronią Andrzeja Dudy są jego osiągnięcia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 10:46
- Znacznie lepszym motywatorem jest perspektywa straty niż perspektywa uzyskania czegoś. W mojej ocenie to prezydent Andrzej Duda może posłużyć się konkretem. Cała reszta kandydatów ma tylko obietnice - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. Gościem audycji był również dr Piotr Chrobak z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Makowski o kampanii: temat onkologii istotny, gdy jest podejmowany na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 12:07
- Mamy skandaliczny gest, który prowadzi do tego, że opozycja kreci się tylko wokół niego. Nie przedstawia żadnej, realnej kontrpropozycji i nie mówi, jak system onkologiczny mógłby w Polsce wyglądać. Są emocje - konkretów brak. - Mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl Marcin Makowski. 
rozwiń zwiń