X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stefan Sękowski: debata wyborcza mogłaby odbyć się w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 12:23
- Wyborcy inaczej odbierają kandydatów podczas debaty w tv, a inaczej w radiu - wskazywał w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji". - Przykładowo w USA prezydent Kennedy wygrał w telewizji, ale w radiu już przegrał - dodał.
Audio
  • Sękowski i prof. Marciniak o kampanii prezydenckiej, debacie i języku w polityce (Temat Dnia/Gość PR24)
Czy debata prezydencka powinna odbyć się w radiu?
Czy debata prezydencka powinna odbyć się w radiu?Foto: PR/Shutterstock/Twiiter: oficjalne profile kandydatów

andrzej_duda_wiec1200.jpg
"Mamy starcie między politykiem wiecowym a salonowym". Piotr Gursztyn o kampanii wyborczej

Trwa kampania prezydencka. Część kandydatów wyruszyła w teren, obecnie urzędujący prezydent ogłosił w środę skład swojego sztabu. Coraz częściej padają pytania o to, czy i kiedy odbędzie się debata wyborcza. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji przypominał, że pięć lat temu w debacie prezydenckiej udział wzięli wszyscy kandydaci oprócz jednego - Bronisława Komorowskiego.

- Mam nadzieję, że w tym roku dojdzie do debaty, w której udział wezmą wszyscy kandydaci, ubiegający się o urząd prezydenta RP - powiedział.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Poseł Porozumienia: ilość fake newsów produkowanych przez opozycję jest przerażająca

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że politycy na co dzień mało ze sobą debatują. - Krzyczą, obrażają się nawzajem, rzucają obelgi, głoszą półprawdy i rozpowszechniają fake newsy - wskazywał.

prezydent-1200-pap.jpg
"Chciałbym, aby kampania była kulturalna". Andrzej Duda przedstawił skład swojego sztabu

"Debata w radiu różni się od tej w telewizji"

Stefan Sękowski przyznał, że chętnie posłuchałby debaty kandydatów na prezydenta w stacji radiowej. - Debata wyborcza mogłaby odbyć się w Polskim Radiu 24. Mogłoby to przedstawić kandydatów w zupełnie nowym świetle - tłumaczył.

- Wyborcy inaczej odbierają kandydatów podczas debaty w telewizji, a inaczej w radiu. Przykładowo w USA prezydent Kennedy wygrał w telewizji, ale przegrał w radiu - mówił.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Kamil Bortniczuk: prezydent stoi na straży polskiej demokracji

Gościem Ryszarda Gromadzkiego była także prof. Beata Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego, która kładła nacisk na jakość języka debaty i dyskusji politycznych. - Bez względu na to, jak oceniamy temperaturę debaty czy sporu politycznego, takie apele o spokój i kulturę, o odpowiedzialność za słowa, których się używa, jak zrobił to prezydent Andrzej Duda, są zawsze właściwe - mówiła.

- Ważne są apele, aby przed wyborami prezydenckimi wybrzmiewały jakieś racje, a nie tylko emocjonalne określenia. Chociaż emocji nie da się uniknąć. Emocje napędzają wyborców - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Goście: Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja), prof. Beata Marciniak (UW)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 10.33

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Makowski: konwencja Andrzeja Dudy na wysokim poziomie. To mobilizuje elektorat

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 18:39
- To, co się działo na wiecu inaugurującym kampanię Andrzeja Dudy było faktycznie - jeśli chodzi o skalę - na bardzo wysokim poziomie. To na pewno w epoce obrazkowej działa na ludzi, poza tym mobilizuje elektorat - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl Marcin Makowski. Konwencję Andrzeja Dudy komentował też publicysta "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielan o kampanii wyborczej: oponenci są gotowi na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 20:41
- Kampania prezydencka będzie trudna, nasi oponenci są bardzo mocno zmobilizowani, są gotowi na wszystko, są w stanie zorganizować bojówki, które w sposób wulgarny obrażają prezydenta na oficjalnych uroczystościach - mówił w środę europoseł Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: prezydent chce poszerzać elektorat i pozyskiwać nowych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 08:40
- Myślę, że drużyna Andrzeja Dudy będzie się poszerzać: na poziomie gminnym, powiatowym, sołeckim, miejskim - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek. - Poprzez udział w wyborach współdecydujemy o kraju i bierzemy za niego współodpowiedzialność - dodał doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń