X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Parys: czas władzy Władimira Putina to czas wasalizacji w stosunku do Chin

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 15:46
- Jeśli Unia Europejska chce wziąć udział w grze światowej, musi być związana ze Stanami Zjednoczonymi - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef gabinetu politycznego szefa MSZ.
Audio
  • Jan Parys o wojnie na Ukrainie ("Temat Dnia/Gość PR24")
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

Prorosyjscy separatyści zaatakowali pozycje ukraińskich sił zbrojnych w obwodzie ługańskim ok. godz. 5 rano (4 w Polsce). Ukraiński sztab zaznaczył, że bojownicy prowadzili ostrzał, wykorzystując uzbrojenie zabronione przez porozumienia mińskie: moździerze kalibru 120 mm, granatniki i wielkokalibrowe karabiny maszynowe.

Imperialna polityka Rosji

Gość PR24 powiedział, że najgorsze jest to iż gdy zaczynała się konferencja na temat bezpieczeństwa w Monachium, na oficjalnych stronach tej konferencji pojawił się dokument podpisany przez rosyjskich i niemieckich, ale także amerykańskich polityków, który przewidywał projekt rozwiązania sporu o Ukrainę i nie był on uzgodniony z rządem w Kijowie.

Ukraina donbas shutt-1200.jpg
"Próba zerwania procesu pokojowego". Zełenski o ataku prorosyjskich separatystów

- Dokument przewidywał, że strona rosyjska może się cieszyć bo status quo zostanie zachowane. Innymi słowy była to akceptacja imperialnej polityki Rosji - mówił Jan Parys. Dla Polski, jak dodał, to sytuacja groźna, choć dokument z Monachium zniknął z oficjalnej strony konferencji.

- Widać, że są politycy w Europie Zachodniej, w Niemczech czy we Francji, którzy chcą za wszelką cenę utrzymać dobre kontakty z Rosją, prawdopodobnie dlatego, że sami mają problemy i napięcia u siebie i chcą wrócić do kooperacji z Rosją, tak jak było to przed Majdanem. Rosja jest głodna przecież wyrobów przemysłowych - mówił gość PR24.

"Wasalizacja Rosji do Chin"

Podkreślił, że najbardziej naiwna jest dyplomacja francuska, bo myśli, że kooperacja z Rosją pozwoli stworzyć blok antychiński, czyli pozwoli rywalizować z Chinami. To, jak dodał, jest naiwne, bo czas władzy Władimira Putina to czas wasalizacji w stosunku do Chin. - Z tego wynika, że jeśli Unia Europejska chce wziąć udział w grze światowej, musi być związana ze Stanami Zjednoczonymi - mówił były szef gabinetu politycznego szefa MSZ.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/GośćPR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Jan Parys (były szef gabinetu politycznego w MSZ)

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 15.09

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Polska powinna brać udział w nowych inicjatywach wspierających USA

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 16:01
- Od Polski zależy ile słów z deklaracji amerykańskich stanie się rzeczywistością i to od nas zależy przekonywanie Amerykanów, że współpraca z nami jest w ich interesie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaworski: na Stany Zjednoczone trzeba patrzeć jak na partnera

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 09:15
- USA to bardzo potrzebny nam sojusznik. Trzeba oczywiście trzymać pewien dystans wobec każdego partnera - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lech Jaworski (Porozumienie). Gościem audycji "Dwie strony" był także Dobromir Sośnierz (Konfederacja).
rozwiń zwiń