X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dorota Olko: udział kobiet w polityce jest niezwykle ważny

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 15:55
- Jeżeli kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, tak jak jest w Polsce, to dlaczego ma ich być mało w polityce? - pytała w Polskim Radiu 24 Dorota Olko z partii Razem. - Polski Sejm jest reprezentacją naszego społeczeństwa. Nie rozumiem, dlaczego jego skład ma odbiegać od tego, jak wygląda jego struktura genderowa - dodała.
Audio
  • Dorota Olko: Polski Sejm jest reprezentacją naszego społeczeństwa. Nie rozumiem, dlaczego jego skład ma odbiegać od tego, jak wygląda jego struktura genderowa. (Temat Dnia / Gość PR24)
Dorota Olko
Dorota OlkoFoto: PR24/RB

Dorota Olko z Partii Razem mówiła w Polskim Radiu 24 o wewnętrznej sytuacji partii, którą reprezentuje. Mówiła także o zasadach finansowania Partii Razem, w tym o subwencja z budżetu państwa przysługującej jedynie partiom politycznym.

"Dlaczego nie ma kobiet w polityce?"

- My sobie poradzimy w każdej sytuacji jako Partia Razem. Mamy członków, którzy płacą składki, które u nas są dobrowolne. Ci co mogą płaca więcej - tłumaczyła poseł. - Naszym pracownikom oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, zatrudniamy na umowę o pracę - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Maciej Konieczny (Razem): ewentualna subwencja będzie w stu procentach w gestii SLD

Znaczną cześć rozmowy w PR24 dotyczyła udziału kobiet w polskiej polityce. - Udział kobiet w polityce jest niezwykle ważny, dlatego my trzymamy się zasady, że we wszystkich naszych ciałach statutowych Partii Razem obowiązuje parytet - wyjaśniała.

Czytaj także:

1200 sejm.jpg
PiS wyraźnie prowadzi, Lewica blisko Koalicji Obywatelskiej

Według Gościa PR24 "polski Sejm jest reprezentacja społeczeństwa". - Nie rozumiem, dlaczego jego skład ma odbiegać od tego, jak wygląda struktura genderowa naszego społeczeństwa. To kobiety maja problem ze żłobkami, to one mają problem z powrotem na rynek pracy - tłumaczyła Dorota Olko. - Jeżeli kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, tak jak jest w Polsce, to dlaczego ma ich być mało w polityce?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/tb/IAR/PAP

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Dorota Olko (rzeczniczka partii Razem)

Data emisji: 10.02.2020

Godzina emisji: 15:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Jan Łopata: Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse w starciu z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:01
- Nie będziemy organizować prawyborów, bo mamy lidera, który, jak pokazały ostatnie wybory parlamentarne, jest bardzo sprawnym przywódcą. (…) Próbujemy i chcemy budować szeroką koalicję wsparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział Jan Łopata z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: Lewica liczy na zainteresowanie społeczne, nie na zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 10:15
W dzisiejszych "Sygnałach dnia" gość "Komentarza poranka" skomentował sytuację na polskiej scenie politycznej przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. 
rozwiń zwiń