X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert ds. bezpieczeństwa: kryzys migracyjny się nie skończył

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:21
- Mury i granice nie wpłynęły na to, że ludzie przestali migrować. Żaden mur nie powstrzyma kogoś bardzo zdesperowanego, sfrustrowanego, ale przede wszystkim dotkniętego ubóstwem lub głodem - mówiła o problemie migracji we współczesnym świecie dr Magdalena El Ghamari, specjalista ds. terroryzmu (Collegium Civitas).
Audio
  • Dr Magdalena El Ghamari (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Imigranci na granicy serbsko-węgierskiej. 06.02.2020
Imigranci na granicy serbsko-węgierskiej. 06.02.2020Foto: PAP/EPA/EDVARD MOLNAR

Unia Europejska ma ponad 42 tys. km linii brzegowej i niemal 9 tys. km granic lądowych. Dodatkowo na terytorium państw członkowskich znajduje się około 300 lotnisk międzynarodowych. Frontex (skrót od francuskiego wyrażenia frontieres exterieures) utworzono w 2004 r. w celu zarządzania współpracą operacyjną na zewnętrznych granicach UE.

shutterstock_migranci-1200.jpg
Aleksander, Maksymilian i... Muhammed. Poznaj najpopularniejsze imiona w Austrii

Dr Magdalena El Ghamari podkreślała, że procesy stojące za masowymi migracjami, szczególnie z Afryki do Europy cały czas są aktywne. - Kryzys migracyjny się nie skończył, musimy się przyzwyczaić do nowych warunków w których funkcjonujemy, kryzys może powrócić z podobną siłą jak w 2015 r, wskazują na to raporty demograficzne - stwierdziła.

- Szacuje się że obecnie około 20 milionów ludzi w Afryce dotkniętych jest problemem uchodźstwa wewnętrznego. Kontynent wprawdzie bardzo silnie rozwija się gospodarczo i ekonomicznie, ale nie zmienia to faktu, że ludzie chcą uciekać. Polityka Unii Europejskiej powinna być ukierunkowana na przewidywanie i przeciwdziałanie tym zagrożeniom. Problemem jest nie tylko migracja, ale idąca za nią sprawa ataków terrorystycznych, związana ściśle z naszym bezpieczeństwem - ostrzegała ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Dr Magdalena El Ghamari

Data emisji: 07.02.2020

Godzina emisji: 13.09

PR24/PAP/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uchodźcy w Europie i mistrzowska zagrywka Słowacji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:00
- Słowacja i Węgry próbowały zakwestionować przed TSUE sam mechanizm relokacyjny. Nie udało się to - mówił w PR24 Zbigniew Parafianowicz z "Dziennik Gazeta Prawna". - Polski z kolei nie tylko podporządkowała się decyzji Rady Unii Europejskiej, ale też zakwestionowała decyzję poprzedniego rządu Ewy Kopacz - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander, Maksymilian i... Muhammed. Poznaj najpopularniejsze imiona w Austrii

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 09:52
Austriackie władze opublikowały krajowe statystyki najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w 2019 r. Oprócz imion "Aleksander", "Maksymilian”, "Emilia" i "Sofia" męskie imię "Muhammed" znalazło się na pierwszym miejscu w trzech okręgach w stolicy Austrii.
rozwiń zwiń