X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz o przyjęciu przez RE rezolucji ws. Polski: wspierała to Targowica

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 14:57
Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24 odniósł się do ostatniej decyzji Rady Europy, która przyjęła rezolucję w sprawie funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. - Głosowali za tym posłowie, którzy wywodzą się z Polski, ale w istocie są już poza Polską. Delegacja rosyjska odegrała w kreowaniu tego przekazu ogromną rolę i była wspierana przez polską Targowicę - stwierdził marszałek senior Sejmu RP.
Audio
  • Antoni Macierewicz o rezolucji Rady Europy ws. Polski (Temat dnia/Gość PR24)
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24 / Adam Koniecki

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło we wtorek w Strasburgu rezolucję ws. funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce, wzywającą do objęcia Polski procedurą monitoringu. Za rezolucją głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej
legutko 1200.jpg
Prof. Legutko: mówienie o "frankensteinizacji" polskiej demokracji to bełkot

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Ast: decyzja Rady Europy to skandal

Wcześniej odbyła się na ten temat debata. Podczas niej parlamentarzyści oraz przedstawiciele państw Rady Europy przedstawili swoje wnioski na temat raportu Rady Europy oceniającego reformy sądownictwa w Polsce. Polsce zarzucono m.in. "frankensteinizację" demokracji. 

Antoni Macierewicz zauważył, że w przyjęciu antypolskiej rezolucji duży udział mieli przedstawiciele partii opozycyjnych. - Politycy wybrani przez Polaków wystąpili przeciwko własnemu państwu i narodowi. Targowica dokładnie w ten sam sposób się zaczynała - stwierdził marszałek senior.

Gość PR24 przypomniał również, że za rezolucją zagłosowała Rosja, która jako państwo z wątpliwym systemem demokratycznym poucza nas właśnie w temacie demokracji. - Przedstawiciele opozycji działali razem z Putinem przeciwko Polsce. To jest coś okropnego i musimy na to zareagować w wymiarze nie tylko moralnym, ale też prawnym. Tak po prostu być nie może, jeżeli chcemy utrzymać demokrację - ocenił Antoni Macierewicz.

"On nie powinien tego mówić"

Maciej Gdula z Lewicy pytany o rezolucję w sprawie Polski stwierdził, że "to nie obywatele łamią zasady trójpodziału władzy, ale Prawo i Sprawiedliwość". - Jeśli ktoś mnie pyta, jak powinny wyglądać sankcje, to powinny one uderzać w polityków PiS. Np. politycy partii, która łamie praworządność, nie powinni mieć możliwości zasiadania w stronnictwach, klubach w Parlamencie Europejskim - powiedział przedstawiciel Lewicy.

Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24 odniósł się do tych słów i przypomniał wątpliwą przeszłość ojca Macieja Gduli. - Jest on synem jednego z najwyższych funkcjonariusz SB, który był współtwórcą systemu niszczącego Polskę na rzecz Moskwy. Kto jak kto, ale akurat on tego mówić nie powinien. Trzeba się zastanowić, czy nie kontynuuje on straszliwego dziedzictwa zdrady narodowej - stwierdził marszałek senior.

Czytaj więcej
Zgromadzenie Parlamentarne Rada Europy RE Strasburg 1200 FREE.jpg
Opozycja poparła rezolucję RE. Poseł PiS: razem z Rosją głosowali przeciwko Polsce

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Włodzimierz Bernacki: większość w Radzie Europy stanowią środowiska lewicowe

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość PR24 odniósł się ponadto do zakupu przez Polskę samolotów F-35 i 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz
Data emisji: 01.02.2020
Godzina emisji: 13.06

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opozycja poparła rezolucję RE. Poseł PiS: razem z Rosją głosowali przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 20:00
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło we wtorek w Strasburgu rezolucję ws. funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce. Za rezolucją głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Legutko: mówienie o "frankensteinizacji" polskiej demokracji to bełkot

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 11:30
- Przepraszam, ale to jakiś kompletny bełkot - ocenił w Polskim Radiu 24 wtorkową rezolucję Rady Europy prof. Ryszard Legutko. - Ta cała bełkotliwość pokazuje, że krytycy polskich reform nie mają żadnego dobrego argumentu - dodał europoseł PiS.
rozwiń zwiń