X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Sędziowie bronią swoich własnych interesów". Bortniczuk o reformie wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 16:41
Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk odniósł się w Polskim Radiu 24 do reformy wymiaru sprawiedliwości. - Sędziowie bronią swoich własnych partykularnych interesów i chcieliby dalej być niezależną od nikogo grupą, która sama się wybiera i sama tworzy reguły swojego działania. Na to jednak nie ma zgody rządu i Polaków - powiedział polityk.
Audio
  • Kamil Bortniczuk o reformie wymiaru sprawiedliwości (Temat dnia/Gość PR24)
Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk Foto: PR24/Robert Bartosewicz

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę w sprawie reformy sądownictwa z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz'15 oraz koła Konfederacji. Paweł Mucha po spotkaniu podkreślił, że Andrzej Duda jednoznacznie wskazywał na konstytucyjne umocowanie prezydenckich prerogatyw, co do powołań sędziowskich.

Wiceszef KPRP zaznaczył, że prezydenckiego prawa do wyboru sędziów nie można kwestionować i poinformował, że Andrzej Duda ma już dostateczną wiedzę, by w najbliższym czasie zaopiniować ustawę dyscyplinującą sędziów.

"Pod przykrywką praworządności próbują paraliżować legalne działania rządu"

Kamil Bortniczuk podkreślił, że Porozumienie Jarosława Gowina namawia prezydenta do podpisania ustawy. - Reformę wymiaru sprawiedliwości uważamy za konieczność. Andrzej Duda zdaje się też popierać ten kierunek - zauważył poseł.

Czytaj więcej
mucha pap 1200.jpg
Mucha: prezydent wskazał na konstytucyjne prerogatywy do powoływania sędziów

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jacek Sasin: opozycja kwestionuje funkcjonowanie instytucji państwa

Gość PR24 ocenił, że "spór kompetencyjny między Sądem Najwyższym, a parlamentem, który ma rozstrzygać Trybunał Konstytucyjny, jest wstępem do tego, z czym byśmy mieli do czynienia, gdyby nie ustawa dyscyplinująca sędziów". - Nowe prawo ma zapobiegać tego typu wywoływaniu chaosu w polskim wymiarze sprawiedliwości - powiedział.

Kamil Bortniczuk zauważył również, że "opozycja zarzuca Zjednoczonej Prawicy łamanie konstytucji, ale nie potrafiła nigdy wskazać żadnego konkretnego artykułu, który miałby naruszać prawo". - Dlatego pociągnęli za sznurki swoich sojuszników w UE i pod przykrywką praworządności próbują paraliżować legalne działania rządu - ocenił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Kamil Bortniczuk (Porozumienie)
Data emisji: 30.01.2020
Godzina emisji: 15.09

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami klubów i kół poselskich

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 18:30
Zakończyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów PiS, KO, Lewicy, PSL-Kukiz'15 oraz koła Konfederacji w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mucha: prezydent wskazał na konstytucyjne prerogatywy do powoływania sędziów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 19:15
- Andrzej Duda wysłuchał głosu pełnej reprezentacji parlamentu i będzie co do ustawy, która została uchwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku, podejmował rozstrzygnięcie także z uwzględnieniem tych głosów czy stanowisk, które tu wybrzmiały - powiedział w środę wiceszef KPRP Paweł Mucha po spotkaniu prezydenta z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub PiS: poprosiliśmy prezydenta, by podpisał nowelę ustaw sądowych

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 21:07
- Prawo i Konstytucja muszą być przestrzegane, a środowisko sędziów jest do tego najbardziej zobowiązane - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Przedstawiciele klubu PiS przyznali, że poprosili prezydenta o podpisanie noweli ustaw sądowych.
rozwiń zwiń