X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Legutko: mówienie o "frankensteinizacji" polskiej demokracji to bełkot

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 11:30
- Przepraszam, ale to jakiś kompletny bełkot - ocenił w Polskim Radiu 24 wtorkową rezolucję Rady Europy prof. Ryszard Legutko. - Ta cała bełkotliwość pokazuje, że krytycy polskich reform nie mają żadnego dobrego argumentu - dodał europoseł PiS.
Audio
  • Prof. Ryszard Legutko o Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (Temat Dnia/Gość PR24)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

Marek Ast 1200.jpg
Marek Ast: decyzja Rady Europy to skandal

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło we wtorek w Strasburgu rezolucję ws. funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce, wzywającą do objęcia Polski procedurą monitoringu. Za rezolucją głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej odbyła się na ten temat debata. Podczas niej parlamentarzyści oraz przedstawiciele państw Rady Europy przedstawili swoje wnioski na temat raportu Rady Europy oceniającego reformy sądownictwa w Polsce. Polsce zarzucono m.in. "frankensteinizację" demokracji. 

Oburzenia nie kryją politycy Zjednoczonej Prawicy. - Argumentacja UE jest pokraczna. Dane rozwiązanie działa w jednym kraju, ale nie może być zapożyczone do innego kraju, albo tylko do wybranych - wskazywał europoseł prof. Ryszard Legutko.

Rada Europy 1200 shutterstock.jpg
Włodzimierz Bernacki: większość w Radzie Europy stanowią środowiska lewicowe

"Chcemy wyeliminować patologię"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że jednym państwom Unii Europejskiej pozwala się na to, czego innym próbuje się zakazać. - Np. we Francji można dyscyplinować sędziów za pewne obstrukcje systemu sprawiedliwości, ale już w Polsce nie można. Dlaczego? Nie wiadomo - powiedział.

Profesor ocenił także system niemiecki, w którym to politycy wybierają sędziów. - W Niemczech nie ma specjalnej kultury niezależności. Jest relatywnie niska - mówił.

Polityk zwracał uwagę na to, że Polska reforma jest reformą dobrą, która mieści się w standardach krajów cywilizowanych. - Reforma zmierza do wyeliminowania rozmaitych patologii, złych praktyk systemu, który powstał po upadku komunizmu - wyjaśniał.

- Sama opozycja wie, że obecny system jest zły, ale przez wszystkie lata, w których była u władzy, nie chciało się jej niczego z tym zrobić - dodał gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Ryszard Legutko (PiS)
Data emisji: 29.01.2020
Godzina emisji: 10:09

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: gdybym zasiadał w PE, nie zagłosowałbym za rezolucją

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:25
- Zwróciłem uwagę moim kolegom, którzy głosowali ws. rezolucji. W tej sprawie powinni byli zachowywać neutralność - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do przyjęcia przez PE rezolucji ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gontarski: wniosek marszałek Sejmu ratuje przed chaosem polskie sądy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 11:05
- Jeśli w czwartek "stare" izby SN na wniosek prezes sądu będą procedować, ci sędziowie, nazwijmy rzecz po imieniu, dopuszczą się przestępstwa nadużycia władzy  - ocenił rezultat wtorkowego posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, pełnomocnik Polski przed TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziambor: Izba Dyscyplinarna SN powstała pod polityczne dyktando

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 08:14
- Sądownictwo jest w gestii państwa, a nie Unii Europejskiej - zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 Artur Dziambor (Konfederacja). Dodał, że "powstanie Izby Dyscyplinarnej można postrzegać pozytywnie, ale problemem jest to, że powstała ona pod polityczne dyktando".
rozwiń zwiń