X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prawybory w Konfederacji. Artur Dziambor: w polityce nie ma przyjaciół, są interesy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 12:08
- Okazało się, że lojalność partyjna nie istnieje. To bardzo przykre. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na naszą przyszłą działalność - powiedział o przebiegu finałowej odsłony prawyborów prezydenckich w Konfederacji Artur Dziambor, poseł tej partii. - Trudno, że tak się stało, ale dalej będziemy współpracować, by rozwijać nasz polityczny projekt - dodał.
Audio
  • Artur Dziambor o rozstrzygnięciu prawyborów prezydenckich w Konfederacji ("Temat dnia/Gość PR24")
Artur Dziambor
Artur DziamborFoto: PR24 / Robert Bartosewicz

Krzysztof Bosak został mianowany na kandydata Konfederacji w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wskazanie to odbyło się w ramach prawyborów, w których wystartowało 9 pretendentów. Na ostatniej prostej prawyborczej rozgrywki znalazło się trzech polityków: Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Artur Dziambor.

Zaskakujący ruch liderów KORWiN-a

krzysztof bosak 1200.jpg
Krzysztof Bosak: jesteśmy w stanie zawalczyć o kolejny milion wyborców

Kontrowersje wywołała postawa Janusza Korwin-Mikkego oraz Konrada Berkowicza, którzy po odpadnięciu z rywalizacji nie przekazali swoich głosów na Dziambora, reprezentującego ich partię KORWiN wchodzącą w skład Konfederacji, a na Grzegorza Brauna, który ostatecznie zmierzył się w finale z Bosakiem.

- Mieli swoją taktykę polegającą na tym, że ich zdaniem Grzegorz Braun będzie lepszym kandydatem niż Krzysztof Bosak, z którym według nich ja nie miałbym szans wygrać. (…) Okazało się, że lojalność partyjna nie istnieje. To bardzo przykre. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na naszą przyszłą działalność - wskazał Artur Dziambor.

"Dziwna i trudna sytuacja"

Pomimo zamieszania związanego z przekazaniem głosów przez Janusza Korwin-Mikkego i Konrada Berkowicza, gość Polskiego Radia 24 ocenił, że "prawybory zostały przeprowadzone uczciwie i wygrał je najlepszy". Zaznaczył jednak, że niesmak pozostał, a sytuacja jest "dziwna i trudna".

Andrzej Anusz 1200.jpg
Dr Anusz: Bosak nie ma szans na II turę wyborów prezydenckich

- Staram się jednak, by dalszych konsekwencji nie było mimo tego, że jestem ofiarą tej sytuacji. (…) Partia KORWiN pozostaje partią KORWiN. (...) Nie wszyscy musimy się lubić, ale w polityce nie ma przyjaciół, są interesy. Omawiany ruch pokazał, że nie ma wśród nas pełnej lojalności. Trudno, ale dalej będziemy współpracować, by rozwijać Konfederację - podkreślił Dziambor.

Sprawy Konfederacji najważniejsze

Poseł wskazał, że "Konfederacja jest trochę nad partią KORWiN" i jest to wyższy cel niż to, że "Berkowicz i Korwin-Mikke opowiedzieli się po jednej stronie, a Dziambor po drugiej".

- Nie zamierzam podejmować żadnych kroków i wyciągać konsekwencji. Mamy coś takiego jak sąd partyjny, ale nie zamierzam z tego korzystać. Powinniśmy zapomnieć o tym, co wydarzyło się podczas prawyborów. Nie przynosi to splendoru naszemu środowisku. Część partii postanowiła zrobić taki, a nie inny ruch. Uważałem, że nie powinno to nastąpić i na tym należy poprzestać - powiedział Artur Dziambor.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski 
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 09.36

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Berkowicz: wybory w Konfederacji organizowane są na wzór amerykański

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 19:34
– Każdy z pretendentów, który wygra w naszych prawyborach, będzie dobrym kandydatem w wyborach prezydenckich – powiedział Konrad Berkowicz z Konfederacji. – Prawybory w Koalicji Obywatelskiej tak naprawdę nie są prawyborami. To tylko tak się nazywa, a w rzeczywistości to wybory partyjne – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Wawrzyniec Konarski: rozproszenie kandydatów opozycyjnych korzystne dla Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 16:44
- Patrząc na spekulacje sondażowe przewaga Andrzeja Dudy jest na tyle duża, że ma on ogromne szanse na reelekcję - ocenił prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Jednak nie zanosi się na zwycięstwo któregoś z kandydatów w I turze wyborów - dodał.
rozwiń zwiń