X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Pacan: prezydentem w Polsce zostaje osoba, która ma wsparcie partii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 12:00
- Polacy bardzo dobrze czytają rzeczywistość. Widzą te wszystkie choroby, które toczą Europę Zachodnią, widzą tę całą inżynierię społeczną, która spustoszyła Europę. Nie chcą tego w Polsce i dlatego głosują na konserwatystów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). O roli prezydenta RP Andrzeja Dudy w relacjach z Izraelem mówił zaś Mateusz Wyrwich ("Tygodnik Niedziela").
Audio
  • Jakub Pacan: Polacy bardzo dobrze czytają rzeczywistość, widzą te wszystkie choroby które toczą Europę Zachodnią (...) i nie chcą tego w Polsce. ("Temat Dnia / Gość PR24")
  • Mateusz Wyrwich: Młodzież, która przyjeżdża do Polski, m.in. Auschwitz, jest naszpikowana antypolska propagandą. ("Temat Dnia / Gość PR24")
Katowice, 18.01.2020. Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz premier Mateusz Morawiecki (P) biorą udział w Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, 18 bm. w Katowicach.
Katowice, 18.01.2020. Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz premier Mateusz Morawiecki (P) biorą udział w Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, 18 bm. w Katowicach. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Jakub Pacan mówił w Polskim Radiu 24 o politykach, którzy potwierdzili już start w wyborach prezydenckich. Odniósł się do politycznej aktywności m.in. Roberta Biedronia, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Krzysztofa Bosaka. Dużo miejsca poświęcił liderowi Ludowców Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sondaż prezydencki: Andrzej Duda wygrywa w obu turach

- Obserwuję kampanię, która nie została jeszcze ogłoszona, a ona tak naprawdę już trwa. Z tych wszystkich opozycyjnych kandydatów, taką najbardziej przemyślaną kampanię prowadzi Władysław Kosiniak-Kamysz. Wiedząc, że PSL jest partią małą, niemającą dostępu do głównych mediów, prowadzą kampanię bezpośrednio. To jest to, co robił przez lata PiS - stwierdził. - Nie liczą na wygraną, a to, co robią, to "kampania przypominająca" (o swoim istnieniu - red.). Kosiniak-Kamysz jeździ i odwiedza te środowiska, które kiedyś głosowały na PSL, a teraz w znacznej części zostały odbite przez PiS, np. strażacy i koła gospodyń wiejskich. To wzmacnianie partii i przypominanie swoim dawnym wyborcom, że jest nowy PSL. Jeżeli ktoś wie, że nie wygra, ale wzmacnia swoją partię, umacnia ją i przypomina o sobie, to jest to myślenie długofalowe - dodał.

Czytaj także:

duda 1200 pap.jpg
Sellin: prezydent wykonał najwłaściwszy gest, rezygnując z wizyty w Izraelu

Publicysta mówił też o urzędującym prezydencie RP i jego szansach na reelekcję. - Prezydent Duda miał takie momenty, kiedy przeciwstawiał się Prawu i Sprawiedliwości, stosował weto. Wyrósł z PiS, ma ten sam elektorat, co jego partia i musi do niego komunikować. W Polsce prezydentem zostaje osoba, która właśnie ma wparcie partii - zauważył Jakub Pacan.

"Staramy się o dobre relacje z Izraelem"

Mateusz Wyrwich z "Tygodnika Niedziela" mówił zaś o znaczeniu aktywności prezydenta Andrzeja Dudy na arenie międzynarodowej. Oceniał m.in. wkład urzędującego prezydenta w budowanie relacji między Polską a Izraelem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Wysokie poparcie dla decyzji prezydenta ws. rezygnacji z wyjazdu do Yad Vashem

- Nasze relacje z Izraelem nigdy nie były najlepsze. Staramy się jednak, żeby te relacje były dobre. Binjamin Netanjahu budował swoją polityczną przyszłość na 10-, 12-procentowym głosie antypolonizmu. Młodzież, która przyjeżdża do Polski, m.in. do Auschwitz, jest naszpikowana antypolską propagandą - zauważył Mateusz Wyrwich. - Wiele osób w Europie wie, jaki był stosunek Niemców do Polaków, europejskich Żydów. A prawie w ogóle nie wiemy o Holocauście Żydów "zaoferowanym" przez Rosjan sowieckich - dodał.

W audycji także o prawdzie historycznej według Federacji Rosyjskiej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), Mateusz Wyrwich ("Tygodnik Niedziela")

Data emisji: 20.01.2020

Godzina emisji: 10:33, 11:35

Polskie Radio 24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: Andrzej Duda niezmiennie faworytem obu tur wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 20:10
Andrzej Duda zwycięży w obu turach wyborów prezydenckich - wynika z sondażu ISP dla wp.pl i programu "Newsroom". W drugiej turze urzędujący prezydent miałby, według badania, zmierzyć się z Małgorzatą Kidawą-Błońską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda zwiększa przewagę w drugiej turze

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 07:21
Prezydent Andrzej Duda zwiększa przewagę nad rywalami w hipotetycznej drugiej turze wyborów prezydenckich - tak wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: prezydent Andrzej Duda mądrze stawia na mobilizację żelaznego elektoratu PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 09:53
Przyszedł czas na to, by wyraźnie podkreślił, że "jest z PiS" - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" oraz Piotr Pałka, publicysta.
rozwiń zwiń