X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Grzegorz Kuczyński: Władimir Putin może przygotowywać nowy model państwa

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:40
- Zmiany w Konstytucji jakie zaproponował Władimir Putin mogą jeszcze ulec daleko idącym korektom więc nie można traktować ich w tym momencie jako pewnik – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Audio
  • Grzegorz Kuczyński o zmianach w rosyjskiej Konstytucji ("Temat Dnia/Gość PR24")
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: shutterstock.com/Harold Escalona

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z grupą roboczą, która zajmie się proponowanymi przez niego poprawkami do konstytucji kraju. Przekonywał, że modyfikacje te "nie dotyczą fundamentalnych podstaw" ustawy zasadniczej.

Wcześniej podpisał dekret o mianowaniu Michaiła Miszustina na premiera, wkrótce po tym, jak uzyskał on poparcie parlamentu. Jest to część ogłoszonych w środę zmian, które doprowadziły do dymisji rządu Dmitrija Miedwiediewa.

W co gra W. Putin?

 Gość PR 24 mówił, że kadencja prezydencka kończy się dopiero w 2024 roku choć przy ewentualnej zmianie Konstytucji można skrócić obecną kadencję i zmiany wprowadzić wcześniej.

putinipremier1200.jpg
Ekspert OSW: nowy premier Rosji Michaił Miszustin nie jest samodzielnym graczem

- Pytanie tylko jakie miałyby być to zmiany. Skoro Władimirowi Putinowi zależy by po zakończeniu obecnej kadencji prezydenckiej nadal sprawować pełnię władzy w Rosji, w związku z tym proponuje zmiany po to, by być może objąć inne mocno umocowane  stanowisko - mówił ekspert. 

"Postputinowskie państwo"

Zauważył, że Władimir Putin zdecydował się na dużą konstytucyjną rewolucję co może oznaczać zmianę modelu państwa. – On ma swoje lata, nie jest powiedziane że chciałby rządzić dożywotnio więc może przygotowuje model państwa który będzie funkcjonował po nim, czyli model postputinowski - podkreślił Grzegorz Kuczyński. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Grzegorz Kuczyński (analityk do spraw polityki wschodniej)
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 15.35

PR24/jj

 

Czytaj także

Rosyjscy eksperci: Putin transferuje władzę, Miedwiediew jego zastępcą

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 23:05
Dymisja rządu Dmitrija Miedwiediewa i zapowiedź zmiany konstytucji, to w ocenie części rosyjskich politologów przygotowanie do "transferu władzy". W komentarzach opublikowanych przez rosyjskie media niezależne powtarza się opinia, że Władimir Putin po wygaśnięciu obecnej kadencji prezydenckiej w 2024 roku nie zechce oddać władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może skorzystać z doświadczeń Stalina". Rosyjska prasa o działaniach Putina

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 11:01
"Władimir Putin może skorzystać z doświadczeń Józefa Stalina, który choć był tylko skromnym sekretarzem, to rządził Związkiem Radzieckim ponad 30 lat" - napisała Julia Łatynina w tekście opublikowanym przez dziennik "Nowaja Gazieta".
rozwiń zwiń