X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Henryk Domański: Unia Europejska pozwala sobie na zbyt wiele

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 12:50
- Stosunek Polaków do wspólnoty europejskiej niewątpliwie będzie pozytywny - ocenił w Polskim Radiu 24 profesor Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk. - Ale od dobrych kilkudziesięciu miesięcy otwiera się nam ta świadomość, że jednak Unia Europejska pozwala sobie na zbyt wiele - dodał.
Audio
  • Prof. Henryk Domański o standardach Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)
  • Dr Bartłomiej Biskup o wyborach prezydenckich w Polsce (Temat Dnia/Gość PR24)
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR
Komisja Europejska.jpg
Temat praworządności w Polsce może się pojawić na posiedzeniu Komisji Europejskiej

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał na to, że sytuacja w Unii Europejskiej się zmieniła. - Unii Europejskiej od początku zależało na postępującej integracji. Powinna jednak robić ustępstwa w stosunku do polityki prowadzonej przez poszczególne państwa. Zwłaszcza co do zasad funkcjonowania prawa - zwracał uwagę prof. Henryk Domański.

- Kraje w Unii Europejskiej są bardzo zróżnicowane: historycznie, kulturalnie, instytucjonalnie. Trudno byłoby całkiem zintegrować cały system edukacyjny czy prawny - ocenił.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Spór na linii Madryt-TSUE. Bielan: można powiedzieć, że od czwartku Hiszpania wyszła z UE

Profesor podkreślał, że w interesie Unii Europejskiej, jak i Komisji Europejskiej, nie jest nadzorowanie poszczególnych państw, np. Polski, Węgier czy Hiszpanii. - Nie jest w interesie Unii Europejskiej, żeby podsycać te różnice, ponieważ jest to broń obosieczna i działa w kierunku dezintegracji - mówił.

- Każda kolejna ekipa Komisji Europejskiej czy w ogóle rządząca powinna być mądrzejsza od poprzedniej - dodał.

protesty-1200-pap.jpg
Bielan: przykład Francji pokazuje podwójne standardy UE ws. praworządności

"Kaczyński musi wejść do gry"

Ryszard Gromadzki rozmawiał w studiu Polskiego Radia 24 również z dr. Bartłomiejem Biskupem. Politolog Uniwersytetu Warszawskiego skomentował ostatnie sondaże prezydenckie oraz przewidywał, że Jarosław Kaczyński włączy się wkrótce do kampanii prezydenckiej, podobnie jak było to podczas wyborów do Sejmu i Senatu. - Prezes nie ma wyjścia - zawyrokował. - Dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj jest partią masową. Ma bardzo duże poparcie, a co za tym idzie różne typy wyborców. W związku z tym komunikaty partii muszą przemawiać do wielu ludzi - wskazywał.

[ZOBACZ TAKŻE] Sondaż prezydencki: Andrzej Duda z rekordowym poparciem

- Nie do każdego typu wyborcy PiS-u nadaje się np. premier Mateusz Morawiecki. Albo nawet prezydent Andrzej Duda. Jarosław Kaczyński musi włączyć się w kampanię, żeby zagwarantować spójność tego obozu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmów.

* * *

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Goście: prof. Henryk Domański (PAN) / dr Bartłomiej Biskup (UW)
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 10.33 / 11.09

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Bartłomiej Wróblewski: to trudne czasy dla Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:00
- W ostatnich miesiącach wyraźnie widać było, że Unia Europejska jest podzielona. Początkowo wydawało się, że Ursula von der Leyen bardzo szybko uzyska znaczące poparcie. Już pierwsze głosowanie w Parlamencie Europejskim pokazało, że to tylko niewielka większość - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Socjolog: nie sądzę, żeby Szymon Hołownia był czarnym koniem w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:03
- Nie sądzę, żeby Szymon Hołownia był czarnym koniem w wyborach prezydenckich, ale jego popularność powoduje, że w sondażach będzie miał stosunkowo wysokie poparcie. Może będzie ono oscylować w okolicach 20 procent - powiedział w PR24 socjolog prof. Henryk Domański. Gościem audycji był także politolog dr Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Wawrzyniec Konarski: rozproszenie kandydatów opozycyjnych korzystne dla Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 16:44
- Patrząc na spekulacje sondażowe przewaga Andrzeja Dudy jest na tyle duża, że ma on ogromne szanse na reelekcję - ocenił prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Jednak nie zanosi się na zwycięstwo któregoś z kandydatów w I turze wyborów - dodał.
rozwiń zwiń