X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W. T. Bartoszewski: powinniśmy być przygotowani na niefortunne wypowiedzi Putina

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 11:40
- Najlepszą odpowiedzią byłoby zorganizowanie spotkania przez Andrzeja Dudę, z udziałem wszystkich partii, które jednym głosem powiedzą, że jako Polska nie zgadzamy się na skandaliczną reinterpretację historii - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, polityk PSL. Jego zdaniem powinniśmy być przygotowani na "niefortunne wypowiedzi Putina" podczas forum Holokaustu w Izraelu.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o polityce historycznej Rosji ("Temat dnia")

Sejm RP potępił prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej - w tym prezydenta Władimira Putina - próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej. Uchwała w tej sprawie została przyjęta w czwartek.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Szczerski: w przemówieniu prezydenta nie będzie polemiki z Putinem

- Narracja rosyjska jest taka, że jedynym krajem, który wygrał II wojnę światową był Związek Sowiecki. Według tej narracji zrobili to praktycznie sami i nikt im nie pomagał. Udział aliantów uważa się tam za marginalny. Oczywiście, według tej samej narracji, nie mogli też tej wojny wywołać Sowieci - powiedział w PR24 Władysław Teofil Bartoszewski.

Andrzej Duda PAP-1200.jpg
Prezydent o wypowiedziach Putina: rewizjonizm poststalinowski

"Polska powinna być przygotowana na wypowiedzi Putina"

Poseł PSL zaznaczył, iż "przeważająca większość Rosjan nie uważa, że cokolwiek się działo między 1 września 1939 roku a 22 czerwca 1941 roku". - Dla nich jest zrozumiałe, że tak zwana wielka wojna ojczyźniana zaczęła się w 1941 roku i zakończyła się zwycięstwem Związku Sowieckiego - dodał.

Gość PR24 odniósł się także do Światowego Forum Holokaustu, które ma się odbyć w Izraelu. Tam głos ma zabrać m.in. rosyjski prezydent. Zdaniem Bartoszewskiego Polska powinna być przygotowana na ewentualne niefortunne wypowiedzi Władimira Putina. - Najlepszą odpowiedzią byłoby zorganizowanie spotkania przez pana prezydenta Andrzeja Dudę, z udziałem wszystkich partii, również opozycyjnych, które jednym głosem powiedzą, że jako Polska nie zgadzamy się na skandaliczną reinterpretację historii - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 10.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: spodziewamy się kolejnych prowokacji ze strony Rosji i Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:44
- W najbliższych miesiącach prawdopodobne są kolejne prowokacje ze strony Federacji Rosyjskiej - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska nie daje się prowokować.
rozwiń zwiń