X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Zagórski: rośnie zainteresowanie e-usługami w służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 14:23
- Zostało wydanych już ponad 6 mln e-recept. Temu towarzyszy zainteresowanie innymi usługami, takimi jak zakładanie internetowego konta pacjenta. W tym zakresie w ciągu kilku dni nowego roku mamy duży przyrost - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Audio
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: PR24/AK

Od środy, od kiedy obowiązują recepty w formie elektronicznej, przez cztery dni, wystawiono ich około 6 mln – wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia.

- Już ponad dwie trzecie recept jest wydawanych w wersji elektronicznej. Obecnie jesteśmy w okresie przejściowym, który potrwa do lipca - do tego czasu lekarze mogą wydawać recepty w wersji elektronicznej i papierowej - powiedział w Polskim Radiu 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Janusz Cieszyński 663 FREE.jpg
J. Cieszyński: chcemy, by e-usługi były dostępne w służbie zdrowia

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Przez 4 dni obowiązywania e-recept wystawiono ich 6 mln

Poinformował również, że jest spore zainteresowanie innymi usługami cyfrowymi, takimi jak zakładanie internetowego konta pacjenta. - W tym zakresie w ciągu kilku dni nowego roku mamy duży przyrost - o ponad 400 tysięcy kont - podkreślił minister.

Nie trzeba mieć smartfona i profilu zaufanego

Gość PR24 dodał, iż "każdy pacjent, który przyjdzie do lekarza i zostanie mu wystawiona e-recepta", może z niej skorzystać, niezależnie od tego czy ma: smartfon, profil zaufany albo internetowe konto pacjenta. - Można z tej recepty skorzystać także, posiadając aplikację mObywatel - zaznaczył Marek Zagórski.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Czas na e-recepty. Zobacz krok po kroku, co trzeba wiedzieć

Internetowe konto pacjenta daje podgląd wizyt lekarskich, recept czy dawkowania leków. - Warto z tego skorzystać. To przykład tego jak duży postęp zrobiliśmy, jeśli chodzi o informatyzację służby zdrowia. Przypominam, że wcześniej wprowadzono e-zwolnienia - podsumował szef resortu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Marek Zagórski
Data emisji: 13.01.2020
Godzina emisji: 13.09

PR24/PAP/IAR/bartos

Czytaj także

Od dziś e-recepty obowiązkowe. Skorzystało z nich już 10 mln pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 10:35
- Do 7 stycznia ponad 10 mln pacjentów otrzymało 63 mln e-recept; najstarszy pacjent, któremu wydano e-receptę ma 107 lat, a najmłodszy 2 miesiące - poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
rozwiń zwiń