X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Żukowski: coś nowego może wydarzyć się w kampanii prezydenckiej, ale jakościowej zmiany nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 17:06
- Wydarzenia z 2019 roku będą mieć wpływ na rok 2020, ale to nie znaczy że wybory polityczne Polaków są już rozstrzygnięte - mówił w PR24 socjolog dr Tomasz Żukowski.
Audio
  • Dr Tomasz Żukowski o tym co wydarzy się w 2020 r. ("Temat Dnia/Gość PR24")
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne w 2015 i 2019 roku. W 2015 partia ta zdobyła 38 proc. głosów i mogła rządzić samodzielnie. Na drugim miejscu była Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 23,4 proc. Frekwencja wyniosła 51 proc.

"Trwa podział na PiS i anty-PiS"

Gość PR24 przypomniał, że w 2019 też wygrało PiS, które zdobyło 43,59 proc. głosów i zdobyło 235 mandatów. Frekwencja wyniosła 61,74 procent.

shutterstock Polacy 1200.jpg
CBOS: większość Polaków zadowolona z 2019 roku. Był najlepszy od 1989

- Nie mamy więc do czynienia z jakościową zmianą, podział na PiS i anty-PiS trwa. Coś nowego może wydarzyć się w kampanii prezydenckiej, ale jakościowej zmiany spodziewać się nie można - mówił.

Podkreślił, że w Nowym Roku znaczenie może mieć konflikt z Rosją i jej opowieścią o II wojnie światowej. Przypomniał tutaj ostatnie wypowiedzi prezydenta Federacji Rosyjskiej pod adresem Polski.

"Merkel dzwoni do Putina"

KPRM mateusz morawiecki oświadczenie putin free 1200.jpg
"Warszawa kontratakuje". Światowe media cytują oświadczenie premiera

- W ubiegłym tygodniu prezydent Władimir Putin mówił między innymi, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Podkreślił też wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał" - mówił dr Tomasz Żukowski. 

-  Warto dodać, że po tej ofensywie kłamstwa, kanclerz Niemiec rozmawiała z prezydentem Rosji i potwierdziła gotowość budowania dalej gazociągu Nord Stream 2, który jest sprzeczny z wartościami współpracy europejskiej - zauważył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel 
Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog)
Data emisji: 30.12.2019
Godzina emisji: 15.35

PR24/jj

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja podnosi larum, a sama składa protesty wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:56
- Złożyliśmy protest zgodnie z kodeksem wyborczym. Opozycja podniosła larum, a dziś sama złożyła trzy protesty wyborcze - mówił Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: chcemy, żeby Senat miał mocną legitymację demokratyczną

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:10
- Chcemy, żeby Senat był poza wszelkimi podejrzeniami, aby miał mocną legitymację demokratyczną - powiedział w "Debacie Jedynki" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, odnosząc się do kwestii protestów wyborczych. Gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia był również Andrzej Grzyb, poseł elekt z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy: NATO jest gwarantem naszego bezpieczeństwa i nie ma alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 20:02
- Artykuł piąty Traktatu Północnoatlantyckiego, który przyświeca zasadzie ”jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", jest zgodny z wolą wszystkich członków NATO. Gdy jedno z państw NATO zostanie zaatakowane, czy integralność zostanie naruszona - wszystkie staną w jego obronie - mówił w Jedynce Wojciech Skurkiewicz (PiS). Ten punkt widzenia podzielał Czesław Mroczek (PO).
rozwiń zwiń