X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Prof. Ancyparowicz: nasza gospodarka rozwija się powyżej swojego potencjału

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:04
- Mamy bardzo wysokie tempo wzrostu, nawet jak na warunki europejskie. Nasze PKB przekroczyło w 2018 r. 2 biliony zł i na pewno w tym momencie jest wyższe - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Grażyna Ancyparowicz (Rada Polityki Pieniężnej).
Audio
  • Prof. Ancyparowicz: musimy patrzeć na politykę gospodarczą z punktu widzenia makro (Temat dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Od 1 stycznia 2020 roku średniej wielkości firmy zaczną wprowadzać Pracownicze Plany Kapitałowe. Obowiązek ten dotyczy ok. 2 tys. przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 osób. PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

ppk1200.jpg
Pracownicze Plany Kapitałowe. Od nowego roku program także w średnich firmach

Prof. Grażyna Ancyparowicz podkreśliła, że "gospodarka rozwija się bardzo dobrze". - Następuje to w sposób umiarkowanie szybki. Gdybyśmy mieli tempo sprintu, to dostalibyśmy przysłowiowej zadyszki. Nasza gospodarka rozwija się w sposób bardzo systematyczny. Mamy średnie tempo w długim okresie - od 1992 r. na poziomie powyżej 4 proc. Wszystko zapowiada, że tak samo spokojnie, w sposób zrównoważony, bez żadnych napięć będzie przebiegał rok 2020 - mówiła prof. Ancyparowicz.

"Gospodarka ma tej chwili ogromny potencjał"

- Mamy bardzo wysokie tempo wzrostu, nawet jak na warunki europejskie. Jesteśmy gospodarką, która już ma w tej chwili ogromny potencjał - rozwijamy się powyżej tego potencjału. Nasze PKB przekroczyło w 2018 r. 2 biliony zł i na pewno w tym momencie jest wyższe. W stosunku do 2015 r. nasze PKB w 2018 r. było większe o 320 mld zł. Dzisiaj jest to zapewne pół biliona dodatkowych środków. (...) Jeżeli będziemy straszyć ludzi inflacją... To zależy od tego jaki kto ma tzw. koszyk konsumpcyjny. My musimy patrzeć na politykę gospodarczą z punktu widzenia makro. (...) Jest szereg programów socjalnych, które wspierają te grupy najuboższe - zaznaczyła ekspert.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel 
Gość: prof. Grażyna Ancyparowicz (Rada Polityki Pieniężnej)
Data emisji: 30.12.2019
Godzina emisji: 14.35

PR24/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ważna zmiana w podatkach. Od nowego roku wchodzą indywidualne mikrorachunki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 10:20
Od 1 stycznia PIT, CIT i VAT będą płacone na mikrorachunki podatników, a nie na rachunki urzędów skarbowych, tak jak miało to miejsce dotychczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe ulgi dla podatnika. Sprawdź, co już działa i co się zmieni w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 07:15
Mijający 2019 rok przyniósł wiele zmian w ordynacji podatkowej i zasadach płacenia należnych danin państwu. Część z nich już obowiązuje, niektóre wejdą w życie w roku 2020. Patrząc na zestawienie można zaryzykować twierdzenie, że korzyści dla podatnika skutecznie równoważą dodatkowe obciążenia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polacy są coraz bardziej przekonani do cyfryzacji usług

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 12:17
- Wielu Polaków w tym mijającym roku założyło tzw. Profil Zaufany, czyli elektroniczne uwierzytelnianie się w sieci. Tych profili do dzisiaj jest już 4,5 mln - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Szubert, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń