X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: rodzina to wyjątkowa wspólnota, w której człowiek się zbawia

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:23
- Nie ma takich relacji rodzinnych, których nie dałoby się uratować - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Łęcicki, teolog kultury z UKSW.
Audio
  • Prof. Grzegorz Łęcicki w Polskim Radiu 24 o Niedzieli Świętej Rodziny (Temat dnia/Gość PR24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Yuganov Konstantin

W Kościele katolickim obchodzi się święto Świętej Rodziny w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia, a jeżeli w danym roku nie ma takiej niedzieli, to 30 grudnia.

szczepan kamienowanie stock-1200.jpg
Misjonarka: radość chrześcijańska to znalezienie sensu nawet w poświęceniu

Święty Jan Paweł II mówił, że: "Święta Rodzina, ikona i wzór każdej ludzkiej rodziny, pomoże postępować każdemu w duchu Nazaretu. Pomoże postępować każdej rodzinie, pogłębić świadomość własnego posłannictwa w społeczeństwie i Kościele przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę i braterskie współżycie".

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Radość Bożego Narodzenia łączy się z krzyżem". Kościół wspomina św. Szczepana

- Zarówno nauczanie o stworzeniu i nauczanie o zbawieniu mają charakter wspólnotowy. Święta Bożego Narodzenia ukazują godność, role i znaczenie ludzkiej rodziny, również w rzeczywistości zbawczej. Rodzina to wyjątkowa wspólnota, w której człowiek się zbawia. Ta miłość jest konkretna - do męża, żony, dzieci, nie abstrakcyjna do całej ludzkości - powiedział prof. Grzegorz Łęcicki.

Teolog kultury z UKSW przyznał, że "nie ma takich relacji rodzinnych, których nie dałoby się uratować." - Zgodnie z nauczaniem powinniśmy to zło przezwyciężać dobrem. Często zapominamy o nauczaniu Jana Pawła II, o jego bogactwie. Prowadził on cały cykl katechez na temat rodziny. Małżeństwo w wizji chrześcijańskiej to prawdziwe szczęście - dodał. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski 
Gość: prof. Grzegorz Łęcicki, teolog kultury z UKSW
Data emisji: 29.12.2019
Godzina emisji: 13.35

PR24/dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Łysakowski: kościół katolicki od początku był na celowniku służb PRL

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 22:30
- Kościół katolicki wymykał się pełnej kontroli władz, więc tę instytucję należało osłabić, poprzez ataki fizyczne i propagandę - powiedział dr Piotr Łysakowski z IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem przewodnim Sudan Południowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 14:43
- To jest kraj, w którym w większości są chrześcijanie, którzy inaczej cierpią prześladowanie, niż w Iraku, Syrii, czy w innych krajach. Tam chrześcijanie cierpią prześladowanie ze względu na niezrozumienie nauki Chrystusa, nawet wśród nich, wśród Chrześcijan - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misjonarka: radość chrześcijańska to znalezienie sensu nawet w poświęceniu

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 18:54
- Powody do radości mamy, dlatego że radość chrześcijańska to nie jest radość płytka, łatwa, że nie ma problemów. Radość chrześcijańska, to jest znalezienie głębokiego sensu tego, co się dzieje w życiu. Nawet rzeczy trudnych, nawet takich, jak oddać życie za coś - mówiła w Polskim Radiu 24 s. Bożena Stencel, franciszkanka misjonarka Maryi. Gościem "Rozmowy PR24" była także świecka misjonarka Monika Łoboda.
rozwiń zwiń