X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Czarnecki: nie zależy nam na podsycaniu konfliktu ws. sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 10:28
- Celebryci są traktowani jako ludzie innej kategorii, którym więcej wolno, a dla zwykłego śmiertelnika sąd nie ma żadnego miłosierdzia - mówił o sytuacji w sądownictwie w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Ryszard Czarnecki: 80 proc. Polaków krytycznie ocenia sądy. Być może powinna się narodzić refleksja w środowisku (Temat dnia/Gość PR24)
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/Adam Koniecki

Ryszard Czarnecki mówił o zmianach obozu rządzącego w sądownictwie. Jak zaznaczył, "czterech na pięciu Polaków uważa, że system wymiaru sprawiedliwości działa w Polsce źle". - Zamiana wymiaru niesprawiedliwości na wymiar sprawiedliwości zawiera szereg rozwiązań, które funkcjonują od lat w ustawodawstwach krajów członkowskich Unii Europejskiej - podkreślił europoseł.

"Spór w środowisku"

- To jest w jakimś sensie spór w środowisku prawniczym - mówił o sytuacji w polskim sądownictwie gość PR24. - Uważam, że to środowisko powinno ten spór rozstrzygnąć i nie jestem pewien czy interwencje polityków powinny tu istnieć. Ani w wymiarze międzynarodowym, ani krajowym – wskazał.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Pęk: wtrącanie się UE w wewnętrzne sprawy Polski jest bulwersujące

Ryszard Czarnecki uważa, że sędziowie mogą liczyć na "bardzo daleko idący immunitet", a także odpowiednie zarobki. Zaznaczył, że "to dobrze". - Jednocześnie, w odbiorze społecznym, cześć z nich podejmuje kontrowersyjne decyzje - mówił. Jako przykład wymienił sytuację, gdy "celebryci są traktowani jako ludzie innej kategorii, którym więcej wolno, a dla zwykłego śmiertelnika sąd nie ma żadnego miłosierdzia".

Stanisław Karczewski 1200.jpg
Karczewski: jeśli sędziowie chcą zająć się polityką, powinni startować w wyborach

Ryszard Czarnecki: nie zależy nam na podsycaniu konfliktu

Europoseł zaznaczył, że jego środowisku politycznemu "zależy na tym, żeby w naszym kraju był spokój i normalność". - Żeby była jasność: nam nie zależy na podsycaniu tego konfliktu, nie my za to odpowiadamy - mówił.

- Opozycja z uporem gra kartą wymiaru sprawiedliwości, choć przez 3 lata na niej traciła. Pokazały to wyniki kolejnych wyborów. Gdybym doradzał opozycji, to poradziłbym szukanie alternatywy dla działań rządu np. w gospodarce - ocenił europoseł na antenie PR24.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki 

GośćRyszard Czarnecki (PiS)

Data emisji: 19.12.2019

Godzina emisji: 9.33

msze

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: NATO trapi kryzys wewnętrzny

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 11:35
- Francja, od czasów de Gaulle’a ma tradycję pewnej izolacji od Stanów Zjednoczonych, także w sferze polityki militarnej, miała marzenia tworzenia europejskiej potęgi za pośrednictwem wspólnoty europejskiej. Emmanuel Macron chciałby być nowym Napoleonem Europy, ale do tej roli nie dorasta – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń