X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber: negocjacje po brexicie będą trwały. Żadna poważna sprawa nie jest rozwiązana

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 14:11
Negocjacje między Unią Europejską i Wielką Brytanią oficjalnie mają potrwać do końca przyszłego roku, pojawiają się jednak sugestie, że powinny zostać przedłużone. - Tak naprawdę żadna poważna sprawa społeczna czy gospodarcza nie została jeszcze rozwiązana - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Audio
  • Prof. Michał Kleiber o brexicie ("Temat dnia / Gość PR24"_

12 grudnia w Wielkiej Brytanii odbyły się wybory parlamentarne, które zdecydowanie wygrała Partia Konserwatywna Borisa Johnsona. Urzędujący premier od pewnego czasu nie miał większości w parlamencie, w związku z czym nie mógł liczyć na poparcie przez brytyjskich deputowanych wynegocjowanej umowy brexitowej.

Michał Kleiber 1200.jpg
Michał Kleiber: brexit lekcją na przyszłość dla Unii Europejskiej

Zwycięstwo dające torysom większość i znaczną przewagę nad konkurentami politycznymi, a równocześnie największa od kilkudziesięciu lat porażka Partii Pracy, przypieczętowały los Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego profesor Michał Kleiber.

"Brexit jednak będzie, to smutne"

- Ten wynik wyborów w Wielkiej Brytanii przesądza, że do brexitu dojdzie. Mówię to ze smutkiem, ponieważ - deklarowałem to wielokrotnie publicznie - byłem twardym zwolennikiem pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, jak - myślę - bardzo wiele osób, a Polaków zdecydowana większość. Niestety do brexitu dojdzie. Teraz otwiera się pytanie, co będzie się działo do momentu, w którym Wielka Brytania wyjdzie - mówił w prof. Michał Kleiber.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Winkler: świat wraca na tory XIX-wieczne, gdzie dominują duże mocarstwa

- Szalenie trudna sprawa. Ten najważniejszy tak naprawdę moment będzie pod koniec przyszłego roku zapewne. Ta deklaracja o wyjściu, która się zrealizuje niebawem od strony formalnej, będzie jeszcze - jak wiemy - na pewno dopuszczała negocjacje do końca roku, a może dłużej - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że wszyscy mają tak naprawdę nadzieję, że termin dalszych, pobrexitowych negocjacji jednak będzie wydłużony, bo nikt nie wierzy, że uda się załatwić wszystkie najważniejsze sprawy do końca roku 2020. - Tak naprawdę żadna poważna sprawa społeczna, czy gospodarcza nie została jeszcze rozwiązana - mówił profesor Michał Kleiber.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Michał Kleiber (były prezes PAN)
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 13.09

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Wielkiej Brytanii. Tomasz Pernak: przewaga konserwatystów miażdżąca

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 19:32
- Spodziewano się, że Boris Johnson wygra, ale oczekiwania mediów liberalnych były takie, iż przewaga jego partii w parlamencie będzie wynosiła dwa, trzy głosy, że będzie musiał dogadywać się z mniejszymi partiami - powiedział Tomasz Pernak, publicysta mieszkający w Wielkiej Brytanii. - Mamy do czynienia z trzęsieniem ziemi - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Leszek Jesień: Brexit musi nastąpić, ale konsekwencje tego mogą być głębokie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 20:27
- Mimo wygranych wyborów przez Borisa Johnsona, kwestia uporządkowania państwa na nowo po brexicie, będzie trudna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Leszek Jesień z Collegium Civitas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kleiber: nie ma nic gorszego niż sędzia, który feruje wyrok bez odpowiedniej wiarygodności

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 09:20
Profesor Michał Kleiber, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, uważa, że konsekwencją sporu o wymiar sprawiedliwości w Polsce może być utrata wiarygodności całego systemu sądownictwa.
rozwiń zwiń