X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Kolanko: PSL czuje się oszukane przez Grzegorza Schetynę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 16:20
- W PSL nikt nie chce współpracować z Grzegorzem Schetyną po tym, jak nieudolnie negocjował koalicję przed wyborami parlamentarnymi. Dopiero ewentualna zmiana władz w PO może odmienić tę sytuację - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kolanko, publicysta.
Audio
  • 06.12.2019 Michał Kolanko o możliwej współpracy PO z PSL i kandydaturze Szymona Hołowni na urząd prezydenta RP
Michał Kolanko
Michał KolankoFoto: PR24/MS

Gość Polskiego Radia 24 mówił o możliwej współpracy Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Donald Tusk chce zgodnie z przewidywaniami zaangażować się mocniej w polską politykę. Stwierdził, że potrzebna jest mocniejsza współpraca PO i PSL. Jeśli PSL zwiększyło siłę polityczną, a Władysław Kosiniak-Kamysz jest silniej osadzonym politykiem, nikt w PSL tego nie odda. Moim zdaniem jest to obliczone długofalowo - uważa publicysta.

Zdefiniować "centrum"

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
Władysław T. Bartoszewski: lider PSL może wygrać wybory prezydenckie

- Być może Tusk ma pomysł na dłuższą rozgrywkę wobec PSL. Potencjalne nowe władze PO mogą inaczej współpracować z ludowcami. Pewne jest to, że władze PSL są zintegrowane wokół Kosiniaka-Kamysza. Nikt nie chce z pewnością współpracować z Grzegorzem Schetyną po tym, jak negocjował koalicję przed wyborami parlamentarnymi. PSL czuje się oszukane przez Grzegorza Schetynę. Ludowcy nie mają żadnej ochoty współpracować z PO w tym kształcie - zaznaczył.

- Aby PSL zabrało PO wyborców, którym zależy na praworządności, została zapowiedziana ustawa o KRS. Ludowcy próbują grać na kilku fortepianach, co jest zbieżne z całym kursem opozycji. Wszyscy chcą zdefiniować "centrum" na swoją korzyść. Także PiS, które uważa "centrum" za bardziej konserwatywne, chciałoby się tam znaleźć - dodał.

"Ciekawe połączenie"

Miłosz Motyka 1200.jpg
Miłosz Motyka: wynik Szymona Hołowni w kampanii prezydenckiej może być zaskakujący

Michał Kolanko mówił także o potencjalnym starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni. - Wydaje się, że Szymon Hołownia będzie również grał na "centrum" i zmianę polityki. Wielu było już takich, którzy mówili, że zmienią politykę. Hołownia wchodzi do polityki z pogranicza świata mediów i showbiznesu. To ciekawe połączenie. Nie było jeszcze bezpośredniej próby zmiany tej polityki. Hołownia powie, że czas na nowych ludzi, nowych polityków i ma te zmiany personifikować. Na pewno jest to bardziej długofalowy plan - przyznał.

- Jego kandydatura osłabi PO. To oni mają wyborców, którym Hołownia może się spodobać. Jest to konserwatywna "kotwica" w PO, o którą gra także Władysław Kosiniak-Kamysz. Wiemy, że w sztabie Hołowni mają się znaleźć ludzie, którzy wcześniej wspierali w kampaniach PO. Nie sądzę, aby Donald Tusk po cichu stawiał na Szymona Hołownię - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/pkr

-----------------------

Data emisji: 06.12.2019

Godzina emisji: 15.33

Czytaj także

Kacper Płażyński: Donald Tusk nie podołał trudom wyścigu prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:11
- "Jaki koń jest, każdy widzi" i wygląda na to, że ten koń nie wytrzymał tego wyścigu. To dobra decyzja i jeszcze lepsza decyzja dla Polski - skomentował w Polskim Radiu 24 decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich Kacper Płażyński z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Augustynowska: do końca roku PO wyłoni kandydata do wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:24
- Cieszę się, że Donald Tusk odpowiedzialnie i szybko poinformował o swojej decyzji. Mam nadzieję, że wybierzemy wkrótce kandydata. Najprawdopodobniej wyłonimy go do końca tego roku - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska z PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Grzyb: konstytucja z 1997 r. w wielu obszarach jest bardzo dobra

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:52
- Prezydent Andrzej Duda i marszałek senior Antoni Macierewicz powoływali się w Sejmie na szacunek do obecnej konstytucji, która była wielokrotnie kwestionowana w debacie publicznej. Należy szanować to, co mamy, bo obecna konstytucja jest w wielu obszarach bardzo dobra - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł PSL.
rozwiń zwiń