X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister cyfryzacji: obywatel jest zawsze w centrum administracji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 16:06
- Gdy budujemy usługi, musimy patrzeć na to, jak z tych usług korzystają obywatele - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zagórski. - W centrum administracji jest zawsze obywatel - dodał minister cyfryzacji.
Audio
  • 05.12.2019, "Gość PR24": Marek Zagórski, minister cyfryzacji
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: PR24/AK

Marek Zagórski mówił w Polskim Radiu 24 o wyzwaniach, które sobie stawia na kolejne lata kierowania Ministerstwem Cyfryzacji. Podkreślił znaczenie obszaru związanego z cyberbezpieczeństwem. Zapowiedział również organizowane w Polsce XV Światowe Forum Zarządzania Internetem. Poruszono też temat dostępu online do usług publicznych.


Czytaj także:
morawiecki 1200 pap.jpg
Premier w exposé: zmieńmy Konstytucję, aby zagwarantować środki w PPK i IKE

Gość PR24 przypomniał o przełomach dokonujących się w technologii. - Dzieją się one cały czas. Mówmy o zwiększonym i łatwym dostępie do sieci. Mamy w Polsce ok. 2 tys. najmniejszych miejscowości, gdzie nie ma zasięgu, ale to się poprawia. Naszym celem jest doprowadzenie światłowodu do każdego budynku mieszkalnego i poprawa zasięgu sieci mobilnych. Chcemy, żeby nastąpiła poprawa jakości, jeśli chodzi o sygnał. A jeśli nie światłowód, to szerokopasmowy internet - zapewnił minister cyfryzacji Marek Zagorski i przypomniał, czym na co dzień zajmuje się kierowany przez niego resort. - To zagadnienia techniczne, ale jednocześnie bardzo ważne. Państwo, obywatele tego państwa, bez tych systemów nie mogą funkcjonować - dodał.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Marek Zagórski: pierwsza sieć 5G powstanie w jednym z dużych miast

Podsumowując poprzednią kadencję, Marek Zagórski do najważniejszych kwestii zaliczył: przyjęcie RODO, ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, zmian w ustawie o informatyzacji, które stworzyły podstawy efektywnych zmian w ramach e-administracji i rozbudowę usług świadczonych on-line.  

Za istotne uznał także zrealizowanie projektu e-dowodu i cyfrowej tożsamości, a także rozbudowę sieci światłowodowych w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który przewiduje podłączenie do szybkiego internetu każdej szkoły.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy PR24

Polskie Radio 24/tb/IAR/PAP

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 05.12.2019

Godzina emisji: 14:35

Czytaj także

Marek Zagórski: w kwestiach bezpieczeństwa 5G bardzo silnie współpracujemy z USA

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:25
– Jesteśmy unikalnym państwem Unii Europejskiej. W Polsce nie tylko wytwarza się oprogramowanie wykorzystywane w sieciach 5G, ale także produkuje konkretne urządzenia tej technologii – powiedział w radiowej Trójce Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski: mamy z USA sojusz polityczny i militarny, potrzeba technologicznego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 14:29
- Można zaatakować państwo nie wyjmując pistoletu z kabury, a jednocześnie całkowicie je sparaliżować - mówił w audycji Polskiego Radia 24 Marek Zagórski. Minister cyfryzacji mówił o roli sojuszu technologicznego ze Stanami Zjednoczonymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Zagórski o priorytetach: stworzenie Kodeksu cyfrowego i rozbudowa 5G

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:20
Stworzenie rodzaju "Kodeksu cyfrowego", czyli pakietu zmian w prawie, które uregulują i uporządkują kwestie informatyzacji państwa, rozwój cyfrowych usług publicznych, zamazywanie internetowych białych plam, uregulowanie mediów społecznościowych oraz rozbudowa 5G to priorytety na nową kadencję - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.
rozwiń zwiń