X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lustracja spółdzielni mieszkaniowych. K. Płażyński: trzeba przywrócić je mieszkańcom

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:56
- Spółdzielnie mieszkaniowe to wielki potencjał i tradycje. Często robią wiele dobrego dla swoich członków. Jednak ze względu na brak dekomunizacji tworzą się układy i niedobre sytuacje. Podobnie jest w Gdańsku - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Audio
Kacper Płażyński
Kacper PłażyńskiFoto: PR24

Kacper Płażyński wystąpił do wiceministra funduszy i polityki regionalnej z wnioskiem o lustrację w Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko" w Gdańsku, której konta zajął komornik. W efekcie firma grzewcza nie otrzymała opłat za swoje usługi. Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli interpelację w tej sprawie.

Lustracja spółdzielni mieszkaniowych

EN_01361117_0011 kacper plazynski 1200.jpg
Problemy finansowe SM Ujeścisko. Kacper Płażyński wnioskuje do ministerstwa o lustrację

- W największych spółdzielniach mieszkaniowych w Gdańsku dochodzi do bardzo poważnych zaniedbań i problemów. Prokuratura prowadzi tam śledztwa dotyczące nieprawidłowości. Rozmawiałem z Krajową Radą Spółdzielczą i ministrem Arturem Soboniem, żeby zlecić lustrację Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko", by upewnić się, że nie stracimy kontroli nad tym co tam się dzieje. Chodzi o miliardy złotych majątku. Nie chcielibyśmy, by kolejny raz w Gdańsku wybuchła jakaś duża afera i ludzie zostali bez środków do życia. Trzeba działać  z wyprzedzeniem i przewidywać. Jeśli aktualny zarząd tej spółdzielni sobie nie radzi, a tak mi się wydaje, bo komornik bankowe zajmuje rachunki bankowe służące zapłatom za ogrzewanie, to znaczy, że tam dzieje się coś niedobrego - tłumaczył Kacper Płażyński.

Zmiana prawa o spółdzielniach mieszkaniowych 

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że spółdzielnie mieszkaniowe stanowią ogromy potencjał w skali kraju. - Często radzą sobie świetnie, wykonują misję. Natomiast istnieje wiele czarnych owiec, które trzeba skutecznie kontrolować. Zamierzam przygotować projekt zmiany prawa spółdzielni mieszkaniowych, by kontrola nad nimi nie była iluzoryczna, jak obecnie, ale prawdziwa. Chodzi o to, by przywrócić władzę członkom spółdzielni - powiedział poseł PiS. Podkreślił, że często członkowie spółdzielni zgłaszający wątpliwości pozbawiani są prawa głosu. 

Więcej w nagraniu. 

Rozmawiał Antoni Trzmiel. 

Data emisji: 4.12

Godzina emisji: 15.35

PR24 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kacper Płażyński: narracja Aleksandry Dulkiewicz ws. Westerplatte runęła

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 17:15
- Mimo, że Aleksandra Dulkiewicz nie kandyduje, to zajmowała się walką polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałbym, żeby pani prezydent Dulkiewicz skupiła się na pracy dla Gdańska - dodał.
rozwiń zwiń