X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogdan Pęk: bez zmiany konstytucji Mariana Banasia odwołać się nie da

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:00
- Jeżeli Marian Banaś poda się do dymisji, to będzie to znak, że sprawa jest bardzo poważna. Jeżeli do dymisji się nie poda - nagłaśnianie tego tematu nic nie da - stwierdził w PR24 Bogdan Pęk, były senator Prawa i Sprawiedliwości 
Audio
  • 2.12.2019, "Gość PR24": Bogdan Pęk, b. senator (PiS)
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Władze PiS wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji. Taką decyzję podjęto podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem NIK Marianem Banasiem. Mijają kolejne dni, a dymisja szefa Najwyższej Izby Kontroli ciągle nie nastąpiła.

Bogdan Pęk, b. senator Prawa i Sprawiedliwości mówił w Polskim Radiu 24 o wieloletniej znajomości z Marianem Banasiem. Przywoływał jego niezłomną postawę w czasach opozycji demokratycznej, mówił też o jego skuteczności jako urzędnika ścigającego przestępstwa finansowe w państwie.

Czytaj także:
Marian Banaś - pr24 - 1200.jpg
Adam Buła: PiS musiało wiedzieć o kłopotach z oświadczeniem majątkowym Mariana Banasia

Gość tłumaczył w Polskim Radiu 24, dlaczego nagłaśnianie tematu Mariana Banasia i wywieranie na nim presji jest pozbawione sensu. - Gołym okiem widać, że opozycja nie zgodzi się na zmianę konstytucji, a bez zmiany konstytucji Banasia odwołać się nie da - stwierdził Bogdan Pęk.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Sprawa Mariana Banasia. Premier zapoznał się z raportem CBA dotyczącym prezesa NIK

Gość PR24 zastanawiał się też nad ciężarem gatunkowym zarzutów, które obciążają szefa Najwyższej Izby Kontroli.

- Jeżeli są to poważne ustalenia, które dowodzą złamania prawa czy przepisów podatkowych, to Marian Banaś wie, że przeciąganie nic mu nie da, bo odejdzie jeszcze bardziej skompromitowany. On jest człowiekiem racjonalnym - ocenił Bogdan Pęk. - Te zarzuty są jak piorun z jasnego nieba. Znam człowieka kilkadziesiąt lat. Był twardym opozycjonistą. Nigdy nie słyszałem o nim niczego, co mogłoby go kompromitować. Dla mnie to osobiście bardzo przykra sprawa - dodał.

W audycji także o protestach w obronie sędziów, które odbyły się w niedzielę w wielu miastach Polski.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/tb/IAR

______________________

Data emisji: 02.12.2019

Godzina emisji: 10.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Latos: władze PiS i premier oczekują dymisji szefa NIK

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 10:54
- Marian Banaś śpi spokojnie i uważa, że nic się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że jednak się stało - powiedział Tomasz Latos z PiS. W debacie wzięli również udział: Paweł Poncyliusz (KO), Jacek Żalek (Porozumienie) oraz Agnieszka Dziemianowicz- Bąk (posłanka bezpartyjna, klub Lewicy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Mariana Banasia. S. Jastrzębowski: wizerunkowo źle to wygląda

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 15:51
- Sprawa Mariana Banasia jest poważna, ponieważ jeżeli urzędnik państwowy nie jest w stanie wykazać swojego majątku, wówczas musi to rodzić kontrowersje - powiedział Sławomir Jastrzębowski, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Piekarz: sytuacja wokół Mariana Banasia jest bezprecedensowa

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 17:44
- Służby wywiadowcze prawdopodobnie wiedziały, co robi w Krakowie Marian Banaś - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica. Przypomniał, że chodzi o kamienicę na krakowskim Podgórzu, którą prezes NIK miał wynajmować na godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Prószyński: to praca służb skutkowała apelem o dymisję prezesa NIK

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:15
- Wielomiesięczna, dogłębna praca funkcjonariuszy CBA spowodowała, że wysunięto pewne wnioski skłaniające do apelu do pana Mariana Banasia, by podał się do dymisji - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, sekretarz stołecznych struktur PiS.
rozwiń zwiń